Neprestaňte randiť so svojou manželkou: 25 spôsobov ako ukázať svojej manželke, že ju milujete

9
1197

Počas vysokej som spoznal starší pár, ktorý si ma veľmi obľúbil, často ma pozývali k sebe domov a brávali ma na večere. Zatiaľ čo ku mne boli vyslovene milí, ich vzájomný vzťah bol neuveriteľne nevraživý. Každý rozhovor sa menil na súboj plný hnevu a kriku a takmer ani neboli schopní hovoriť jeden o druhom bez príkrych slov či zatrpknutého kritizovania.

Hoci nepoznám minulosť tohto páru a ani to, ako dospeli k tejto forme jednania, vzťah, aký mali oni, je bohužiaľ až príliš bežný. Manželstvá sa rozpadajú a miera rozvodov sa šplhá cez 50%. A hoci Cirkev vždy hájila nerozlučiteľnosť manželstva, je tragickou realitou, že katolíci sa civilne rozvádzajú v podstate v rovnakej miere ako ktokoľvek iný.

 

Dôvody tohto rozkladu manželstva sú rôzne, ale v skutočnosti je riešenie jednoduché. My, ktorí sme povolaní do manželstva, musíme milovať svoje manželky. Postavme sa tomu čelom, skutočne nemôžeme zmeniť žiadne iné manželstvo, len to svoje. Čeliac masovému rozpadu manželstiev, naše katolícke manželstvá musia byť prorockými svedectvami o radostnom živote, vernosti a láske.

 

Takže potom, čo sme toto všetko povedali, tu je 25 spôsobov, ako povedať svojej manželke, že ju milujete. Existujú ešte stovky ďalších!

 1. Počúvajte ju a zaujímajte sa o to, čo chce povedať.
 2. Preukážte jej fyzickú, nie sexuálnu, náklonnosť.
 3. Prekvapte ju kvetmi.
 4. Vezmite ju niekam na večeru (bez detí).
 5. Kúpte jej knihu, po ktorej túžila.
 6. Napíšte jej zamilovaný odkaz.
 7. Umyte riad.
 8. Splňte niečo zo zoznamu úloh, ktoré vám dala.
 9. Ak máte malé deti, vymeňte plienku.
 10. Nechajte ju vyjsť si s kamarátkami, bez detí.
 11. Otvorte jej dvere.
 12. Modlite sa s ňou a za ňu.
 13. Ospravedlňte sa, ak ste sa prehrešili.
 14. Odpustite jej, ak sa previní … nikdy nezotrvávajte v hneve.
 15. Požiadajte ju o radu.
 16. Dajte pozor na maličkosti, ktoré ju rozčuľujú a vyhnite sa im.
 17. Vezmite ju nakupovať.
 18. Postite sa za ňu.
 19. Snažte sa pochopiť a zmierniť jej obavy, aj keď ich s ňou nezdieľate.
 20. Rozprávajte sa s ňou o živote.
 21. Zložte jej konkrétnu poklonu .
 22. Bozkávajte ju na verejnosti a pred deťmi.
 23. Držte sa za ruky.
 24. Vzdajte sa niečoho, čo by ste chceli robiť, a robte to, čo chce ona.
 25. Nekritizujte a nesťažujte sa … chváľte.

 

Skrátka, neprestaňte randiť so svojou manželkou.

Kedysi dávno, vašou hlavnou snahou bolo získať srdce svojej manželky pre seba a zabezpečiť si jej náklonnosť. Pamätáte? Avšak, mnoho mužov s tým prestáva v momente keď vyslovia: „Beriem.” Tak by to nemalo byť. Úlohou katolíckeho manžela je stať sa celoživotným pozorovateľom svojej manželky. Sledujte ju, aby ste porozumeli jej nádejam a snom, jej strachom a praktickým obavám. Čo miluje? Čo neznáša? Čo ju robí šťastnou? Aký je jej jazyk lásky? Zistite, čo teší jej srdce a potom to robte.

 

Muži, manželstvo je sviatosť, presne ako spoveď alebo Eucharistia. Dobré manželstvo nám skutočne môže dať duchovný život a milosť. Nie je to úžasné? A predsa, napriek tomuto faktu mnohí z nás zaobchádzajú so svojou manželkou ľahostajne a neúctivo, ako s príťažou alebo ešte horšie, ako s nepriateľom. Aké smutné.

Svätí nás učia, že zo sviatostí získame viac, ak ich prijímame správne. Čím sú naše srdcia pripravenejšie, tým viac milostí získame. Prečo potom my, ktorí sme povolaní do sviatosti manželstva, tak často zanedbávame naše manželstvá a ignorujeme svoje manželky? Tvoja manželka je pre Teba sviatostným znakom. Zaobchádzaj s ňou podľa toho.

 

 

http://www.catholicgentleman.net/2014/09/keep-dating-wife-10-ways/, preklad: Ľubica Neupauerová

9 komentárov

 1. Nič v zlom, ale toto poukázanie na čisto len katolícke manželstvá ste si mohli odpustiť. („Úlohou katolíckeho manželstva“…“Naše katolícke manželstvá“…) Akoby iné manželstva neboli, resp. akoby sa to iných manželstiev netýkalo. Svätá cirkev katolícka… no to určite. To čo ste písali je úlohou každého manželstva, nie je čisto katolíckeho …

 2. Zdravím Vás, som katolíčka, žijem skoro 30 rokov na 90% v nekatolíckom okrese. A manželstvo je tu veľmi spochybňované. O to viac treba zabojovať o hodnotu manželstva a jeho znovupozdvihnutie. Áno, svet sa netočí okolo žien, svet sa netočí okolo mužov. Svet sa točí okolo svojej osi a my ľudia by sme mali svojím životom v manželstvách žiť hodnotne (na väčšiu Božiu slávu). Začnime každý sám od seba na sebe pracovať! Prajem pekný večer 🙂

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno