Piatkové letné kino: Každá mamka je len jedna, a čo to vlastne znamená

0
100

V programe dnešného piatkového letného kina máme video, ktoré svojho času obletelo svet.

A nečudo. Je sladké, láskavé a nežné, a dáva nádej každej mamke, ktorá o sebe pochybuje. Mama je jedinečná, vraví. A kým si to vo svojej mysli niekoľkokrát opakujete a kým si to video niekoľkokrát prehrávate, vystískate deti a potajomky utierate slzy.

Avšak neprehliadnite v jeho nežnosti čosi omnoho vážnejšie, omnoho stálejšie.

Všimli ste si ako sa spoznávali mamky so svojimi deťmi? Bolo to podľa vône, podľa prsteňov na ich rukách, podľa vlasov a účesu. Možno ste si všimli, že to úplne prvé dievčatko, ktorému sa video venovalo najdlhšie, hľadalo mamu pohladením nosa o nos. Podľa toho ju aj spoznalo ako svoju, ostatné matky tento signál nepoznali a nedokázali reagovať.

Čo si vy pamätáte z tej vašej mamy? Čo sa vám vybaví ako prvé? Tá moja mi robievala pudingy s hrudkami, a vraj som potom v škôlke pudingy bezhrudkové ani nechcela. Teraz už robieva puding mojim deťom, ale bez hrudiek to nie je ono.

Každá mama je len jedna. Avšak ani jedna mama nie je navždy – a to, čo ostane, sú tie vône, prstene a spomienka na vlasy.

A ešte ostáva hlas, milé mamky. Náš hlas k našim deťom. S ním aj slová, ktoré sme im vraveli najčastejšie. Alebo prinajmenšom tón, ktorý sme používali, a ktorý v základe hovorí len dve možné veci: a) Som na teba hrdá, b) Hanbím sa.

Myslite na to dnes, keď vylejú kakao a keď stúpite na stratenú Lego kocku. A tiež zajtra, keď to už nebudú len Lego kocky – aby vedeli, že stojíme na ich strane, po ich boku, za nimi a tlačíme ich dopredu.

Aby v balíčku po babičke neostávali v rodine len prstene a vône, ale aj hlasy, ktoré sú láskavé.  

Ako vyvolení Boží, svätí a milovaní, vezmite na seba milosrdný súcit, dobrotivosť, pokoru, miernosť, trpezlivosť, navzájom sa znášajte a odpúšťajte si, najmä ak by mal niekto niečo proti niekomu. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy odpúšťajte druhým! (List Kolosanom 3, 12)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno