25 spôsobov, ako ukázať tvojmu manželovi, že ho miluješ

0
3505

Minulý rok sme na stránke zastolom.sk uverejnili článok Neprestaňte randiť so svojou manželkou: 25 spôsobov, ako ukázať svojej manželke, že ju milujete, kde bolo zhrnutých niekoľko jednoduchých spôsobov, ktorými môžu muži ukázať svojim manželkám, že im na nich záleží. Mnohé naše čitateľky, ale aj čitatelia, sa pýtali, či nemáme niečo podobné o tom, ako môžu prejavovať lásku ženy mužom. Takže – nech sa páči.

Manželstvo je partnerstvom, a teda vzájomné sebadarovanie je nevyhnutné pre to, aby bolo manželstvo šťastné. Áno, je pravdou, že manželstvá sa rúcajú, keď muži prestávajú milovať svoje manželky, ale tiež im neprospieva, keď manželky podceňujú a podkopávajú autoritu svojich manželov. Ako sa zvykne hovoriť – na tango treba dvoch.

Jednoduchým pravidlom pre šťastné manželstvo je predstierať, že spolu stále iba chodíte. Ako si sa správala vtedy a prečo? Vtedy si pravdepodobne dúfala, že urobíš šťastným muža, ktorého si si neskôr vzala. Možno si chcela byť pre neho nádherná, byť hodná jeho pozornosti. Túžila si po tom, aby chcel byť stále s Tebou. Takže, ak chceš svojho manžela urobiť šťastným, rob to, čo si robila aj vtedy – znova si úplne získaj jeho srdce.

Tu je 25 jednoduchých spôsobov, ako ukázať Tvojmu manželovi, že ho ľúbiš:

 1. Denne sa zaňho modli.
 2. Povzbudzuj ho vo vedení.
 3. Nikdy, nikdy sa naňho nesťažuj pred svojimi priateľmi alebo rodinou.
 4. Ospravedlň sa mu, ak si si vedomá svojej chyby.
 5. Odpusť mu, ak sa zmýlil alebo urobil chybu on.
 6. Niečo preňho upeč.
 7. Nechaj ho tráviť čas so svojimi priateľmi.
 8. Pozri si s ním nejaký ´chlapský´ film.
 9. Povedz mu, čo na ňom miluješ.
 10. Dávaj viac komplimentov ako kritiky.
 11. Nehraj s ním žiadne emocionálne hry, buď k nemu úprimná.
 12. Oceňuj jeho záujmy, nezosmiešňuj ich.
 13. Buď občas iniciatívna aj v spálni.
 14. Nechaj mu nejaký čas pre seba.
 15. Snaž sa najlepšie, ako vieš, aby si bola pre neho atraktívna.
 16. Urob mu raňajky (slaninu!).
 17. Povedz mu, že si naňho hrdá.
 18. Podpor jeho autoritu aj pred deťmi.
 19. Ak o sebe pochybuje, povedz mu: „Ty to zvládneš!“
 20. Prekvap ho niečím, čo má rád.
 21. Pobozkaj ho ako naozaj.
 22. Napíš mu zaľúbený odkaz.
 23. Kultivuj svoju vnútornú krásu (snaž sa o svätosť).
 24. Smejte sa a vtipkujte spoločne.
 25. Snaž sa oceniť, čo robí a byť vďačná.

 

Manželstvo, vo svojej podstate, nie je až také komplikované. Šťastné manželstvo začína a končí pri druhej osobe – pri hľadaní jej/jeho šťastia, pri dávaní seba samého tomu druhému v nespočetnom množstve skutkov lásky a obetí. Mnoho manželstiev zlyháva práve preto, že partneri začnú mať na zreteli svoje vlastné šťastie; pretože sa im zdá, že ich polovička je len prostriedkom k naplneniu ich vlastných potrieb. Jediný spôsob, ako žiť šťastné manželstvo, je zabudnúť na seba a dávať bezpodmienečne. Len vtedy, ak dávaš sám seba takýmto spôsobom, nájdeš šťastie, ktoré hľadáš.

Hľadanie vlastného uspokojenia vedie k mizerným manželstvám. Sebadarovanie vedie k tým šťastným. Manželstvo je investícia. Dlhodobá investícia. Základné pravidlo znie: čím viac dáš, tým viac dostaneš. Samozrejme, existujú aj tragické výnimky, ale pointa je, že milovať svoju polovičku sa zvyčajne bohato odplatí v dividendoch radosti a vzájomnej lásky. Sebectvo, na druhej strane, vedie k mizérii, hnevu a porážke samého seba.

Manželky, bez ohľadu na to, aké sú vaše manželstvá teraz, pravdepodobne bol čas, kedy ste si chceli získať srdcia vašich manželov. Chcete to aj teraz? Pre muža znamená nesmierne veľa, keď vie, že po ňom niekto túži: keď vie, že ho niekto rešpektuje, obdivuje a miluje. Hľadajte spôsoby, ako dávať život vašim mužom a potešiť ich. Budujte ich miesto toho, aby ste ich ničili.

 

http://www.catholicgentleman.net/2015/11/keep-dating-your-husband-25-ways-to-show-your-husband-you-love-him/

Preklad: Sidónia Pálenkášová

Fotografia: pixabay.com

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno