Najnovšie technológie na sledovanie plodnosti s väčšou istotou

1
3122

Poznatky, ktoré nám pomáhajú lepšie rozumieť ženskej plodnosti, sú čím ďalej tým presnejšie a dostupnejšie. Keďže čoraz viac párov prestáva používať hormonálnu antikoncepciu, vyvíjajú sa lepšie technológie, ktoré vypĺňajú medzery a poskytujú nám spoľahlivé informácie o tele a plodnosti. Tu je výber najnovších a pripravovaných technológií pre páry, ktoré chcú svoju plodnosť sledovať s istotou a presnosťou.

Na meranie teploty

Tempdrop: Sledovanie teploty v pokoji vám môže dať množstvo informácii o tom, kde sa práve v cykle nachádzate, ale meranie teploty hneď po prebudení je náročnejšie ako sa môže zdať, obzvlášť, ak kojíte, vstávate s deťmi, máte nočné pracovné zmeny alebo sa každý deň budíte v inom čase – toto všetko znižuje presnosť vášho merania. Tempdrop je páska na rameno, ktorá týmto problémom predchádza a zjednodušuje proces tým, že meria vašu teplotu počas noci a posiela namerané údaje priamo do vášho telefónu.

Náramok Ava funguje podobne, ale robí toho viac: meria bazálnu teplotu tela spolu s inými znakmi plodnosti ako tep či rýchlosť dýchania pomocou algoritmu, ktorý takto pomáha určiť začiatok a koniec plodného obdobia.

Iné teplomery podporujúce Bluetooth, ako napríklad Kindara Wink, Femometer a Daysy posielajú informácie, ktoré získajú, priamo do vášho telefónu, takže nemusíte vstávať ani si nič zapisovať. Prichádzajú so svojimi vlastnými algoritmami, ktoré získané dáta interpretujú.

Na meranie progesterónu

Proov je prvá presná tyčinka na svojpomocné meranie hladiny progesterónu v moči. Progesterón je jeden z najdôležitejších hormónov na sledovanie, keďže dokáže potvrdiť, či nastala ovulácia, dáva vám dostatok informácií o vašej luteálnej fáze a o tom, či je vaše telo priaznivé pre otehotnenie. Vedieť, kedy začína a končí vaše plodné obdobie, vám buď pomôže dosiahnuť počatie rýchlejšie alebo, ak sa tehotenstvu vyhýbate, informuje vás o tom, kedy je najlepšie obnoviť sexuálnu intimitu.

Mira: Tento nástroj meria luteinizačný hormón (LH) – čo je hormón, ktorý predchádza ovulácii – v moči. Avšak namiesto toho, aby len indikovala neprítomnosť prahovej hladiny tohto hormónu, poskytuje kvantitatívne meranie. Telo každého je iné a u každého je „normálny“ prah tejto hladiny tiež rôzny, takže Mira poskytuje presnejšie čítanie, aké poskytujú typické testovacie tyčinky, a detekuje vaše „vrcholové“ dni plodnosti dokonca s vyššou presnosťou ako monitor plodnosti Clearblue.

Už čoskoro

Hoci ešte nie je známy dátum uvedenia, OOva bude merať luteálny hormón aj progesterón zároveň. Následne synchronizuje dáta s aplikáciou, ktorá používa sofistikovaný algoritmus na interpretáciu výsledkov. Môžete odfotiť tyčinku s nameraným výsledkom fotoaparátom, ktorý je v aplikácii a ona potom určí, kedy nastane vaša vrcholová plodnosť. PhD Aparna Divaraniya, ktorá je riaditeľkou a spoluzakladateľkou OOva hovorí: „OOva poskytuje ženám personalizované informácie učením sa o profile ich plodnosti. Zachytávaním hormonálnych trendov prostredníctvom denných vzoriek moču odstraňujeme subjektivitu a potrebu invazívnych postupov potrebných na diagnostikovanie problémov s plodnosťou.“

Dostupný na predobjednanie, nástroj na meranie plodnosti Kegg je nadizajnovaný tak, aby odstránil neistotu z určovania ne/plodnosti vášho cervikálneho hlienu. Je nadizajnovaný – a zároveň slúži ako – nástroj na kegelové cvičenia. Po vložení do pošvy „posiela malé impulzy do vášho vaginálneho prostredia. Na základe odozvy (. . . ) kegg dokáže určiť prítomnosť plodného hlienu,“ vysvetľuje webstránka. Tieto informácie posiela automaticky do aplikácie vo vašom mobile.

https://aleteia.org/2019/10/26/the-latest-technology-to-help-you-track-your-fertility-with-confidence/

Preklad: Lucia Froncová

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno