Pozvánka ku sláveniu nedeľnej liturgie domácej cirkvi + text

0
240

Milí naši čitatelia, s veľkou vďačnosťou našim saleziánom Vám prinášame preklad listu dona Renza Bonettiho a text, ktorý pripravil na slávenie dnešnej liturgie v našich rodinách – domácich cirkvách. Pozývame Vás vytlačiť si ho alebo čítať z počítača a spojiť sa takýmto spôsobom v modlitbe liturgie v dňoch, keď sa nemôžeme stretávať v našich kostoloch. Text nestihol prejsť jazykovou korektúrou. Za prípadné chyby sa ospravedlňujeme. Redakcia zastolom.sk

Drahí priatelia,

obraciam sa na Vás s radosťou – na všetkých, ktorí ste spojení s projektom „Mistero grande“.

Obraciam sa na Vás všetkých, pretože chceme urobiť zo situácie zapríčinenej  koronavírusom, ktorá je spojená s mnohými obmedzeniami, ponuku pre rast vo viere.

Dokonca niečo viac. Chceme v nej objaviť zvláštny dar – špeciálny dar, ktorým je sviatosť manželstva a tiež domáca Cirkev. Z tohto dôvodu Vám posielam text modlitby – liturgiu pre domácu cirkev.

Skúste si v nadchádzajúcu nedeľu zabezpečiť hodinku, aby ste ako rodina mohli spolu prežiť chvíľu spoločnej modlitby – vo vedomí, že sa modlíte s mnohými vo svete a že ste spojení s miestami, kde sa môže sláviť Eucharistia.

Toto je konkrétny spôsob, ktorým môžete, milí manželia, urobiť činnou sviatostnosť vášho manželstva.

Neuspokojte sa pozeraním svätej omše, čo je určite dôležité, ale uvedomte si, že Ježiš prebýva medzi Vami – vďaka sviatosti manželstva. Ježiš spolu s Vami sleduje televíziu, alebo lepšie – spolu s Ježišom počúvajte Jeho slovo, zdieľajte svoju vieru, tiež – ak je možnosť – môžete ísť aj prijať Eucharistiu. Takto spolu môžete hľadať to, čo je cieľom Eucharistie – spolupracovať na veľkej rodine.

Prijmite túto ponuku, ktorú Vám odporúčam pre všetky ďalšie nedele, pokým budeme nútení zostať vo svojich domoch. Takto môže byť slávená každú nedeľu domáca liturgia.

Ďakujem. Pán nech Vás žehná.

Renzo Bonetti

Spojme sa aj my s touto iniciatívou „Mistero grande“, ktorá aj nám neustále ponúka nové inšpirácie.

Don Marian Valábek, spolu s don Dominikom Vinšom, ktorý text preložil a ďalší spolubratia spojení v tomto snažení…

Text slávenia nájdete TU

 

 

 

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno