Pohľad muža: Pôrod dieťaťa spôsobil, že mám telo svojej manželky ešte radšej

0
543

Ženy sa môžu obávať, ako tehotenstvo a pôrod ovplyvní ich telá a pohľad ich manželov na ne. Podľa mojej skúsenosti to môže mužovi pomôcť milovať celú osobu svojej manželky – telo aj dušu.

Pre ženy je prirodzené, že chcú bezpodmienečnú lásku – veď viete, trpezlivú, prívetivú, nesebeckú lásku, o ktorej počúvate na svadbách. Vieme, že naše telá zostarnú a časom už nebudú také krásne. Sľúbil som svojej manželke, že ju budem milovať stále rovnako. Nemyslím tým, že budem milovať jej dušu napriek jej telu, myslím tým bezpodmienečne milovať telo aj dušu ako jej najpodstatnejšie súčasti.

Nie vždy som to videl takto zreteľne. Niečo sa však stalo. Bol som svedkom zázraku pôrodu dieťaťa.

Prvé tehotenstvo mojej manželky bolo pre mňa neuveriteľné. Skutočne. Ukázala mi tri pozitívne tehotenské testy, ale neveril som, že sa v jej tele naozaj nachádza ľudská bytosť so srdcom. Kto len tak chodí naokolo a pritom má v sebe ďalších ľudí? Bláznivé čo i len povedať.

Začal som tomu veriť až po prvom ultrazvuku. Napriek tomu, že naša dcérka bola veľká asi ako fazuľa, sme mohli vidieť jej bijúce srdiečko. Katine telo vytvorilo, v sebe samom, ľudskú bytosť so srdcom. Nakoniec som mohol pocítiť ako Lucy kopla Katie do žalúdka a obrátila sa. Nemohol som sa toho nabažiť.

Potom som zažil zblízka tú námahu a pôrod. Nebudem vás zaťažovať podrobnosťami, ale keď Katie vytlačila Lucy, čiže priviedla ďalšieho človeka na svet, nemohol som si pomôcť a len som s úžasom objal Katine telo. Keď v tú noc opatrovala naše bábätko, moja láska vzrástla ešte viac.

V tej chvíli mi bolo jasné, že telo mojej manželky nie je už len nádherná telesná schránka pre dušu, ktorú milujem. Jej telo je samo osebe niečím úžasným, niečím, čo si zaslúži moju bezpodmienečnú lásku.

Takisto je dôležité pripomenúť, že udalosti, ktoré spustili tento zázračný proces, zahŕňali, slušne povedané, viac ako iba naše navzájom sa milujúce duše.

Ani zďaleka ma to neodpudzovalo od jej tela. Zážitok pôrodu to všetko uviedol do náležitých súvislostí – čo skutočná bezpodmienečná láska znamená, pre telo aj pre dušu.

 

Timothy P. Carney, http://verilymag.com/gentleman-speak-childbirth-made-me-love-my-wifes-body-more/

Preklad: Peter Stoklasa

Zdroj fotografie: www.pixabay.com