Kampaň Fóra života Sviečka za nenarodené deti prináša novinku – možnosť zapáliť virtuálnu sviečku

0
445

Každoročná kampaň občianskeho združenia Fórum života sa v týchto dňoch rozbieha naplno. Približne dva týždne pred Pamiatkou zosnulých (2. november) ponúkajú zapojení dobrovoľníci v mestách a obciach po celom Slovensku sviečky. Hlavným odkazom kampane je myšlienka na všetky deti, ktoré sa z rôznych dôvodov nemohli narodiť, ale aj na ženy, ktoré o dieťa prišli. Kampaň je spojená s verejnou zbierkou formou predaja sviečok. 

V roku 2019 organizátori kampane prinášajú aj novinku – je ňou nový web kampane a možnosť zapáliť virtuálnu sviečku kdekoľvek na Slovensku. Funguje to jednoducho – darovaním peňazí cez darcovský portál darca zároveň rozsvieti sviečku na ktoromkoľvek mieste Slovenska a podporí činnosť Fóra života v projektoch zameraných na ochranu života. Na tomto mieste je aj krátky návod, ako na to. 

„Chrániť život znamená chrániť aj životné prostredie, preto sme sa rozhodli pre túto ekologickú možnosť podpory kúpy sviečky za nenarodené deti. Virtuálna sviečka je ekologická, nesfúkne ju vietor, horí nepretržite a čo je najdôležitejšie – pomáha,“ vysvetľuje Lucia Lalíková, koordinátorka kampane. „Zároveň je táto možnosť rýchla a dostupná predovšetkým v online svete. Otvárame tak priestor pre ďalšiu generáciu podporovateľov našich projektov.“ 

Zapálenie virtuálnej sviečky funguje jednoducho. Darovaním peňazí cez darcovský portál darca zároveň rozsvieti sviečku na ktoromkoľvek mieste Slovenska, aj v tej najmenšej dedine alebo dokonca priamo na ulici, kde darca býva. Darovať peniaze a zapáliť virtuálnu sviečku sa dá aj zo zahraničia. „Túto možnosť uvítajú tí, ktorí sa domov na sviatky nedostanú“, hovorí o ďalších výhodách Lucia Lalíková.  „Aj oni však môžu zapáliť sviečku s myšlienkou na nenarodené deti a zároveň tak podporiť kvalitné projekty.“ 

Všetky vyzbierané peniaze použije Fórum života na ďalšiu činnosť týchto projektov: 

 

 

Od roku 2007 pomáha ženám v náročnej životnej situácii. Darcovský systém funguje na spôsobe „adopcie“ tehotnej ženy a dieťaťa.

Funguje od roku 20019 a pomáha najmä ženám, ktoré uvažujú o potrate alebo trpia jeho následkami. Stará sa aj o ženy, ktoré zažili spontánny potrat; tiež o ženy, ktoré tehotenstvo zaskočilo.

  • Projekt Medzigeneračná solidarita a ochrana ľudskej dôstojnosti www.sietpomoci.sk

Od roku 2018 sieťuje Fórum života pomáhajúce organizácie a vytvára databázu organizácií a odborníkov v oblasti sociálnej pomoci. Vznikajú tak kontaktné miesta a rodinné centrá po celom Slovensku s cieľom zamerať sa na pomoc človeku. 

  • Centrá konkrétnej pomoci Femina   Levice-Prešov-Snina

Kontaktno-informačné centrá a centrá pomoci sprostredkúvajú pomoc týraným ženám, ženám čakajúcim choré dieťa alebo v inej životnej situácii.

Projekt, ktorého cieľom je formovať kritické myslenie. So študentmi stredných škôl debatujeme na témy ako je interrupcia, nevera či porno a smerujeme k tomu, aby všetci z nich zaujali vlastný postoj. 

Úvodná fotografia: www.pexels.com

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno