Godzone tour 2019 začína už o 3 týždne

0
206

Evanjelizačné podujatie Godzone tour, realizované v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež, sa začne už 18. novembra v Prešove. Následne bude pokračovať do Popradu, Žiliny, Banskej Bystrice a posledné vystúpenie bude na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Tento rok sa projekt Godzone rozhodol preškrtnúť svoje logo na znak toho, že mu v jeho činnosti išlo vždy o viac, ako len o svoju značku. K tejto vízii sa pridávajú aj ďalšie organizácie a spoločenstvá, ktoré preškrtli svoje logo na sociálnych sieťach.

Téma Godzone tour 2019 bola odhalená pred 3 mesiacmi prostredníctvom klipu – IDE O VIAC, ktorý má približne 120 tisíc pozretí. Spomínaný klip svojou unikátnosťou zaujal už mnohých ľudí. Spája hlboké myšlienky ukryté do rapových veršov spojených s chytľavým refrénom, na ktorom sa podieľali raper Martin „Augustín“ Dvornický, speváčka Jana Palajová a hudobný producent projektu Godzone, František Borovský.

Podstata však nestojí iba na kvalitnom spracovaní,“ objasňuje jeden z organizátorov Godzone tour, Ivan Petro. „To, o čo sa usilujeme nie je len o číslach, hoci ja ako marketér, ich často sledujem. V skutočnosti tu ide o zmenu životov mnohých ľudí, ktorí po stretnutí s Kristom nájdu novú nádej, uzdravenie a silu ísť ďalej. Len v tomto kontexte sú čísla skutočne dôležité, pretože my túžime vidieť stovky a tisíce ľudí, ktorí spoznajú Ježiša.“

Aj tento rok sa organizátori snažia vniesť do celovečernej produkcie inovatívne a moderné efekty, vysokú kvalitu umeleckého prevedenia po hudobnej stránke a súčasne vytvoriť priestor pre hlbokú chválu, modlitby a svedectvá. Talentovaní hudobníci, herci, tanečníci sa svojimi obdarovaniami snažia zjaviť krásu Boha, ktoré dopĺňajú rečníci, aby tak spoločne odovzdali tú najradostnejšiu správu na svete – evanjelium. 

Súčasťou skvelého obsadenia je Samuel Kmotorka, bubeník, ktorý momentálne pôsobí v Slovenskej filharmónii, v minulosti  pracoval s BBC produkciou a bol členom bubeníckeho ansámblu Madison Scouts, s ktorým absolvoval turné po Amerike. Z tanečného a hereckého sveta sa na scéne objaví aj choreografka a aktívna interpretka na profesionálnych scénach, Ivana Kučerová a Michaela Domovcová, herečka pôsobiaca v košickom Divadle na Peróne, ktorá tiež učí na konzervatóriu Jozefa Adamoviča. 

V celovečernej produkcii vystúpia tiež umelci účinkujúci v Česku, medzi nimi aj Alžbeta Stračinová, huslistka pôsobiaca v Brne ako členka Filharmonie Brno, ktorá súčasne spolupracuje aj s Esamble opera diversa či Brno contemporary – orchestrami v Brne. Ďalším významným hudobníkom je Petr Špaček, violončelista, ktorý hrá v zoskupení v Prague Cello Quartet a má na konte radu domácich aj zahraničných ocenení. Nebudú chýbať ani známe gospelové kapely ako Lámačské chvály a ESPÉ, hudobníci Miťo Bodnár a Richard Medňanský, ktorí sa na pódiu objavia v rôznorodých zoskupeniach s ďalšími hudobníkmi.

Viac informácií o podujatí je dostupných na: tour.godzone.sk

Celoslovenské podujatie Godzone tour sa na Slovensku organizuje už jedenásty rok. Medzi organizátorov patria okrem projektu Godzone aj Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, spoločenstvo SP, Martindom a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska.

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno