5 tipov na výnimočný darček pre prvoprijímajúce deti

4
33161

Zatiaľ som mamou štyroch a krstnou mamou šiestich detí. Opakovane si kladiem otázku, čím ich obdarovať.  Aby sme uľahčili prácu pri výbere sebe i ďalším rodičom, pripravili sme pre vás v tomto období, keď deti pristupujú k 1. svätému prijímaniu 5 tipov na výnimočný darček práve pre ne.

  1. Darček, ktorý bude deti inšpirovať ku svätosti

Ak ste rodičmi alebo krstnými rodičmi a lámete si niekedy hlavu nad tým, ako tým svojím (krstným) deťom poslúžiť v raste vo viere, sada 50 kartičiek s obrázkami a životopismi najobľúbenejších svätých, alebo sada kartičiek so sviatkami počas liturgického roka môže byť tým správnym darčekom pre vás. Naše deti sa potešia každé ráno, keď na stole nájdu stojan s novým svätým, či práve sláveným sviatkom. Sú zvedavé na ich príbeh i tip na slávenie sviatku v rodine. Dcérka si ich rada len tak prezerá či háda, kto je kto.

 

2. Darček, ktorý rozžiari detské oči – ručne maľovaný kríž

V prípade, že hľadáte niečo pamätné a zároveň „ľúbivé“ pre detské oči, s veľkou radosťou dávame do vašej pozornosti ručne maľované kríže z El Salvadora. Konkrétne tento krásnym spôsobom uisťuje o láskavom Dobrom pastierovi, ktorý sa stará o svoju ovečku.

3. Darček, ktorý pomôže v cvičení sa v cnosti usilovnosti a vytrvalosti

Ktorý rodič by nezápasil s chuťou či skôr nechuťou detí pomáhať s domácimi prácami či plnením svojich úloh. Ručne s láskou vyrobená Margarétka plánolistá je šikovnou pomôckou ako deti motivovať a pomáhať im v cvičení sa v cnostiach. Osem lupienkov ukrýva osem rodičmi napísaných úloh. Po splnení každej úlohy si dieťa vloží lupienok do margarétky. Margarétku so všetkými ôsmimi lupienkami môže obetovať večer Bohu pri modlitbe ako symbol svojej námahy. Margarétky sú dostupné v rôznych farebných kombináciách.

 

4. Darček, ktorý pretrvá – bronzový krížik na stenu

Ak hľadáte hodnotný darček, ktorý bude dieťaťu aj v dospelosti pripomínať slávnosť 1. svätého prijímania, máme pre vás krásne bronzové krížiky na stenu či na stôl (tento alebo tento). Nerozbijú sa, nezašpinia (haha, gazdinka sa ozvala) a hlavne naozaj s Eucharistiou svojím námetom súvisia. Narozdiel od hodiniek napríklad. Zavesený nad posteľou či položený na nočnom stolíku môže sprevádzať dieťa až do dospelosti.

 

5. Darček, ktorý pomôže pri modlitbe – modlitbové kocky

Modlitbová kocka je milý spôsob, ako spestriť – podľa druhu kocky – rannú, večernú modlitbu či modlitbu pri stolovaní. Myšlienka je taká, že v škatuľke Vaše (krstné) dieťa dostane čistú drevenú kocku a viacero rôznych modlitieb na danú príležitosť (napr. 14 rôznych modlitieb pre jedlom). Z nich si vyberie 6, ktoré sa mu budú najviac páčiť. Týchto šesť modlitieb nalepí na kocku, na ne nalepí ochrannú priesvitnú fóliu a hotovo. My máme takúto kocku s modlitbami pri stolovaní a museli sme stanoviť, kedy ktoré dieťa kocku hádže, pretože chceli hádzať vždy všetci.

Sľúbených päť tipov máme za sebou. Na záver dva bonusy. Prvým je tip na výzdobu pri slávnostnom obede: girlanda s motívmi prvého svätého prijímania a menovky pre hostí milo prekvapia nie len Vaše (krstné) dieťa.

A keď pôjdete na slávnosť, vezmete darček pre dieťa a čo? Kávu alebo víno a bonboniéru, však? Skúste vziať tento raz špeciálnu edíciu kávy s názvom Láskavá. Prinesiete v nej domácim kávu a kus lásky s ňou. Ide o 100% Arabicu vybranú a balenú špeciálne pre náš portál.

Finito. Vybrali ste si? Väčšinu z týchto vecičiek nájdete len v našom zastoláckom eshope. Buď ich vyrábame alebo hľadáme ich pre seba a pre vás kade tade po svete. Kúpou každého jedného produktu urobíte radosť nielen sebe a obdarovanému, ale zároveň sa stanete svojou podporou súčasťou nášho projektu, ktorý sprevádza rodiny na ceste viery! Ďakujeme!

Máte nejaké ďalšie tipy, ktoré by sme mohli zaradiť do ponuky? Oceníme, ak nám ich napíšete do komentára!

(Článok bol aktualizovaný 27.8.2020)

Titulná fotografia: pixabay.com

4 komentárov

  1. Určite by krstný rodič ( starý rodič, alebo aj mamka, či otec) mal myslieť pre svoje krstné dieťa aj na “ poistku do neba“ ( takto to nazval jeden kňaz v kostole), teda absolvovanie deviatich prvých piatkov. V katolíckych kníhkupectvách sa dá kúpiť knižočka vo veľkosti slovníka, kde si dieťa po každej spovedi a po každom prvopiatkovom prijímaní môže nalepiť samolepku až kým ich nebude po deväť a potom si nalepí aj srdce Ježiša. Je to darček za možno euro a asi by nemal byť jediným. Ale dôležitá je aj pomoc pri plnení prvých piatkov. Potrebujú mať v niekom vzor , či doprevádzanie do kostola. Deti na to ľahko pozabudnú, hlavne v mestách, kde sa málo poznajú a v školských triedach sú za to skôr vysmievaní. Ja som to (nie prvýkrát) absolvovala s mojim vnukom, teda kontrolovali sme sa navzájom a bolo to milé. Najťažších bolo prvých 9 piatkov, v ôsmom mesiaci mal vysoké teploty ( aj diabol sa snažil), ale dali sme to. Aj s teplotou, paralenom a kašľom v detskom kútiku kostola. Po prvej sérii, sme si povedali, že za milosti, získané absolvovaním všetkých deviatich prvých piatkov sa patrí Ježišovi aj poďakovať. Najlepšie druhou sériou…. Nakoniec z toho tých sérii bolo 5, a dnes, keď je vnuk na strednej škole a už tak vieru nehlce ( ako asi každý puberťak) som rada, že Ježiš na neho určite nezabudne, aj keby v živote trochu zablúdil….

  2. Mám pocit,že prvé prijímanie je v dnešnej dobre povrchná záležitost….Rodičia neprežívajú prípravu s detmi,v nedelu nejdú s detmi do kostola,určite v rodine neriešia otázky viery,ešte štastie,že sa stretne rodina na tejto omši a majú slávnostny obed a to je všetko….po tyždni už je všetko minulost….vela záleží aj na kñazovi,ako sa vloží do prípravy….

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno