Domov Obchod Pre deti Margarétka plánolistá Margarétka plánolistá

Margarétka plánolistá

6.50

Margarétka plánolistá (od slova plánovať) je šikovná a u detí veľmi obľúbená pomôcka na cvičenie sa v cnosti pracovitosti, usilovnosti a vytrvalosti. Osem lupienkov ukrýva osem rodičmi napísaných úloh. Po splnení každej úlohy si dieťa vloží lupienok do margarétky. Margarétku so všetkými ôsmimi lupienkami môže obetovať večer Bohu pri modlitbe ako symbol svojej námahy.

Zrušiť výber

Popis

Margarétky sú s láskou vyrábané ručne, preto je každá z nich originál. Fotky sú ilustračné.

Vyrobené sú z filcu a pevného drôtu bezpečne obaleného tvrdým plastom. Stonka je dlhá cca 30 cm, priemer filcového kvietku cca 8 cm.

Ponúkame ich v “dievčenských” alebo “chlapčenských” farebných kombináciách kvetného stredu. Medzi dievčenské farby patria kombinácie niektorých z farieb: ružová, červená, fialová, oranžová, žltá, biela.

Chlapčenské farby sú farebnou kombináciou modrej s rôznymi farbami.

Sada obsahuje:

  • 1 kus Margarétky plánolistej
  • Papierový výkres s 18 lupienkami, ktoré je potrebné vystrihnúť a „prehnúť“ cez stôl, aby sa krásne ohli. Lupienkov je možné si doma vyrobiť akékoľvek množstvo
  • Návod na použitie

Námety na použitie:

Kvietok ma mnohoraké využitie, stačí si len vyrobiť dostatočný počet lupienkov a spojiť situačné potreby s fantáziou.

  • Pri domácich prácach ‒ práce, ktoré treba urobiť, napíšeme na lupienky, deti si z nich vyberajú a vytvárajú si svoj kvet. Napr. vyložiť umývačku, poliať kvety, utrieť riad, ustlať posteľ, upratať topánky, umyť umývadlo, pozametať, utrieť stôl, prestrieť stôl, poskladať si oblečenie, upratať hračky, vyniesť smeti…
  • Pre dobré skutky ‒ vykonané dobré skutky zapíšeme na lupienky. Vznikne kvietok dobrých skutkov (môže byť aj spoločný rodinný).
  • Povzbudenie k vďačnosti ‒ deti samé nám hovoria, za čo sú vďačné, to zapíšeme na lupienok a pripojíme ku kvietku. Môžeme použiť večer pri modlitbe alebo napríklad aj ako dar milovanej osobe (vďaka Ti, babi, za…)
  • Pri rannej/večernej rutine (lupienky s piktogramami rannej alebo večernej rutiny (umyť si zuby, prezliecť sa do pyžama, nachystať posteľ, pomodliť sa, upratať hračky) – lupienky sa dajú buď odoberať alebo pridávať po splnení danej úlohy.
  • Pri modlitbe na konci dňa – ako symbol odovzdávania celého dňa/svojich prosieb/svojej vďaky.
  • Na určenie poradia. ‒ Kto sfúkne sviečku po modlitbe? Losujeme z lupienkov s menami. Koho lupienok sa vytiahne, ten sfúkne.
  • Pri čakaní na niečo výnimočné. Odrátavanie dní „vytrhávaním“ lupienkov – napr. o 10 dní pôjdeme na výlet – každé ráno dieťa dá dolu/pridá jeden lupienok.

Použitie kvietku ustavičnej pomoci je pomôcka všestranne využiteľná v každej rodine, každému sedí v inom období iné primárne využitie v súvislosti s potrebami a životnými okolnosťami v rodine.

“Iste súhlasíte s tým, že obdarúvať deti je oveľa jednoduchšie ako od nich čokoľvek vyžadovať. Často nemajú chuť niečo urobiť, pomôcť. Existuje tisíc dôvodov, prečo nie. Chýba im motivácia. Alebo výdrž.

Moje deti sú už dospelé a majú svoje vlastné deti. No ešte aj teraz si rady spomínajú na margarétky plánolisté (od slova plánovať), s ktorými sa všetky domáce práce stali radostným obdarovaním.

Vyrobila som kvety, ktorým sa dali odoberať a pridávať lupienky. Každé dieťa malo kvetinku inej farby, k nej počas dňa pripájalo biele lupienky.

Na spodnú stranu každého lupienku som napísala jednu domácu prácu, ktorú bolo treba v ten deň urobiť. Lupienkov som si povystrihovala veľa, aby som vybrala ráno iba potrebné činnosti, nepoužívali sme každý deň všetky lupienky.

Pri rannej modlitbe sme si ich rozložili po stole a deti si vyberali lupienky podľa svojej vôle a ochoty. Lupienky si vzali k sebe a hneď, ako bola práca hotová, pripojili lupienok k stredu kvetu. Pri večernej modlitbe sme odovzdávali kvety Ježišovi, ako symbol, že mu dávame celý prežitý deň. Všetky deti s radosťou a láskou darovali kvet Pánu Ježišovi a Panne Márii. Horšie bolo, ak ten kvet nebol kompletný. Kvet s polovicou lupienkov vyzeral ako otrhaný, nevhodný na darovanie…

Kvetinky prinášali viaceré benefity. Deti presne vedeli, čo ich cez deň čaká, bolo dopredu jasné, aké sú ich povinnosti a kedy budú mať voľno.

Nevymýšľala som práce navyše v priebehu dňa. A ak sa aj vyskytla potreba nečakanej práce, mala som voľné lupienky, ktoré som im hneď dala. Do kvetu sa dalo zastrčiť aj viac lupienkov. Výhoda bola určite aj v tom, že deti nemali pocit krivdy, že ‘druhý nerobí nič a ja všetko’. 
Kvetinku mal každý, hoci práce boli primerané veku. Túto hru spokojne prijali aj väčšie deti.
Po rokoch som sa s radosťou pozerala, ako moja dcéra pripravuje lupienky pre svoju
malú dcérku. Skladať margarétku v detstve bol pre ňu pozitívny zážitok, ktorý si veľmi dobre pamätá a chce ho priniesť aj do svojej novej rodiny.”

Viki Gavaldová, autorka Margarétiek plánolistých

———————————-

„Mojej dcére nechýba ani tak motivácia k pomoci, ako pevná vôľa veci dokončiť, prípadne opakovať. Neraz sa jej stalo, napríklad pri vešaní bielizne, že prácu nedokončila, zamestnala sa inou aktivitou… Kvietok ustavičnej pomoci nám v tomto veľmi pomáha – prácu treba dokončiť, aby mala kvetinka lupienok. Ja to považujem za milý detský „to do list“, sama mám rada svoje úlohy spísané a teší ma, keď si ich môžem odškrtávať. Vyzerá to, že dcéra je na tom podobne. K tomu rozmer darovania robí tento kvietok nielen dobrým pomocníkom, ale aj predmetom na obdarovanie milovaných.“

Lucia Krčméry, užívateľka

———————————-

Tovar, ktorý máme na sklade, odosielame do 5 pracovných dní.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Margarétka plánolistá”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Veseleho darcu miluje Pan.
Pridajte sa aj vy k veselým darcom a podporte nás sumou 5-10 eur mesačne!