Vyhodnotenie súťaže

0
76

Deň s donom Boscom (príspevok od výhercu súťaže)

Koniec januára patril donovi Boscovi.

A tak sme vás pozvali osláviť aj vo vašich rodinách jeho sviatok a spojili sme to so súťažou o hru BoscoPix, ktorú nám venovali saleziáni dona Bosca, za čo im srdečne ďakujeme!

Prinášame vám výherný príspevok od rodinky z okolia Žiliny :

Keďže obaja s manželom sme saleziáni – spolupracovníci, snažili sme sa aj sviatok dona Bosca prežiť o čosi slávnostnejšie a sprostredkovať túto radosť aj deťom. 

Pre deti to bol zároveň deň, kedy dostávali vysvedčenie. Už v predvečer tohto sviatku sme sa s deťmi o donovi Boscovi rozprávali a tiež sme im povedali, aby na neho zajtra špeciálne mysleli a modlili sa k nemu. Keď sa starší chlapci Jakubko a Lukáško vrátili domov zo školy, čakalo ich doma prekvapenie – PIZZA. Bola to odmena za krásne známky a zároveň oslava sviatku dona Bosca. Prišla k nám vtedy aj ich sesternica Klárka a krstná mama Janka, takže oslava bola naozaj vydarená. Počas večere vládla dobrá nálada a tiež sme sa trošku rozprávali aj o Taliansku a ich špecialitách, keďže odtiaľ don Bosco pochádzal. Po večeri išli chlapci s tatinkom na svätú omšu. Ja som ostala doma s mladšími deťmi Šimonkom a Adelkou. Náš pán dekan vo Višňovom mal kázeň zameranú na sv. Jána Bosca. To sme využili aj pri večernej modlitbe a pýtali sa chlapcov, čo ich najviac oslovilo na kázni, teda na živote dona Bosca. Rozprávali toho viac, ale najviac si pamätám, že sa im páčil psík, ktorý dona Bosca akoby ochraňoval a zjavil sa vo chvíľach, keď donovi Boscovi hrozilo nebezpečenstvo. Bol to naozaj vydarený deň, don Bosco za nás určite v nebi orodoval!

 

Výhercom prajeme veľa pekných chvíľ pri hre!

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno