5 najmilších Biblií pre najmenších

0
3749

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, kedy je ten správny čas začať čítať s deťmi Bibliu? Nepredstavujte si však tú veľkú knihu plnú maličkých písmen ‒ tú, ktorá je určená nám dospelákom. Maličké detí skôr potrebujú obrázky a málo tých čudných čiernych znakov. Čím menšie detičky, tým menej textu a viac obrázkov. A presne to vám dnes predstavíme. Päť  Biblií, ktoré deti milujú. Biblie, ktoré majú príťažlivé spracovanie, aby dokázali udržať pozornosť malých nezbedníkov. Veríme, že nájdete aj takú, pri ktorej zaiskria očká už aj 1,5-ročnému batoľaťu. Tak poďme na to! Nestrácajme čas, veď detičky rastú a nám bude neskôr ľúto, že sme im nedopriali takúto radosť z Božieho Slova.

 

Biblia pre maličkých

Krásna, metalická a dokonca aj mäkučká obálka upúta na prvý pohľad. Toto leporelo ukrýva okrem príbehov z Biblie aj známu modlitbu Otče náš a Desatoro Božích prikázaní, ale aj milú modlitbičku pred spaním Anjeličku, môj strážničku.

 

 

 

 

 

 

Moja prvá Biblia (s uškom)

Obľúbené leporelové biblické príbehy, pôvabné kresby a prosté slová, taká je Moja prvá Biblia. Navyše má roztomilé uško, ktoré deti s radosťou uchopia do svojej rúčky a po prečítaní odložia na čestné miesto do svojej poličky.

 

 

 

 

 

Moja okienková Biblia

Moja okienková Biblia je výborným úvodom pre spoznávanie obľúbených biblických príbehov. Knižka má strany z tvrdého papiera a 48 interaktívnych okienok, ktoré Vaše dieťa udrží v strehu. Je to veľmi zábavné a pútavé čítanie, ktoré uľahčí detičkám zapamätanie si pointy jednotlivých príbehov.

 

 

 

 

Biblia pre malých kamarátov

Táto Biblia je klasická kniha v pevnej väzbe, je však v nej oveľa viac biblických príbehov a je nádherne ilustrovaná. Je výborná, ak si chcete dieťatko k sebe pritúliť a pritom mu prečítať jeden z biblických príbehov alebo si len tak pozrieť krásne obrázky a vlastnými slovami sa s nimi o tom porozprávať.

 

 

 

 

Dobrú noc s Bibliou

Rozprávky na dobrú noc majú dlhú históriu. Ktoré dieťa by nepoznalo ten úžasný pocit bezpečia, keď môže zaspávať pri zvuku hlasu svojho ocka či mamy, ktorí ho tíšia peknými príbehmi premietajúcimi sa do sníčkov. O niečo lepšie to môže byť, keď sa takéto rozprávanie spojí s biblickými príbehmi. Detská kniha Dobrú noc s Bibliou prináša 43 príbehov inšpirovaných najväčšími biblickými postavami. Dobrú noc a nech sa snívajú len pekné sny!

Na záver len pridám krásny známy citát zo Svätého Písma, ktorý nás môže utvrdiť v tom, že nikdy nie je skoro.

Ježiš im povedal: „Nechajte deti a nebráňte im prichádzať ku mne, lebo takým patrí nebeské kráľovstvo.“ (Mt 19,14)

 

Viac detských kníh nájdete na https://www.zachej.sk/

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno