Projekt Fóra života Zachráňme životy pomáha aj v čase pandémie

0
104

Bratislava, 4. 3. 2021 – Projekt Fóra života Zachráňme životy vstúpil do roka 2021 v očakávaní narodenia prvého tohtoročného bábätka. Alexander sa narodil začiatkom januára s hmotnosťou 3660 g  a meral 51 cm.  Aj keď jeho matka Zuzana nie je v ľahkej situácií, synček jej priniesol radosť a šťastie.

Ďalšia matka Kristína má synčeka Olivera a okrem našej pomoci z projektu Zachráňme životy sa teší podpore svojej detskej lekárky. Takto opisuje svoje začiatky materstva: „Tento mesiac sme boli s Oliverkom v poradni. Pani doktorka sa veľmi tešila, že som sa rozhodla si Oliverka nechať. Pochválila ma, že sa o neho vzorne starám. Tiež sa ma spýtala, či mám dostatok mlieka. Áno mám, lebo som pokojná, no ešte sa bojím návštevy z UPSVaRu, ale pani doktorka povedala, že keby som niečo potrebovala napísať pre úradníčky, tak ona im napíše, že som dobré dievča, pozná ma od malička a vie, čím som si prešla. Ďakujem vám za to, že môžem byť mamou.“ Je dôležité, aby tehotná matka mala nejakú podporu a povzbudenie. Sme preto vďační pani lekárke, ktorá túto pomoc a oporu poskytuje Kristíne.

V roku 2020 sme v projekte Zachráňme životy riešili 242 príbehov, čo je približne 20 príbehov za mesiac. Priemerný mesačný počet žien v projekte bol 17 (v závislosti od množstva darovaných prostriedkov). Narodilo sa 19 detí, z toho 10 chlapcov a 9 dievčat. Priemerný mesačný príspevok vyplatený príjemkyniam pomoci bol 4119,99 eur. Teší nás, že pribudol počet nových darcov v porovnaní s rokom 2019 o 51. A celkový počet darcov cez systém Zachráňme životy sa zvýšil na 550. Spolupracujeme so 44 pomáhajúcimi organizáciami a v roku 2020 sme nadviazali spoluprácu s 26 organizáciami.

„Aj v januári boli darcovia k príjemkyniam pomoci napriek zložitej situácii štedrí. Veľmi si to vážime, lebo sa nám v čase koronakrízy ozýva stále väčšie a väčšie množstvo záujemkýň o pomoc. Od množstva finančných darov a ochoty pomôcť závisí rozsah pomoci tým najzraniteľnejším,“ uvádza Mária Demeterová, hlavná koordinátorka projektu Zachráňme životy.  Slová vďaky najlepšie vyjadrila mama Veronika z nášho projektu Zachráňme životy: „Nesmierna vďaka všetkým darcom, ktorí svojimi darmi pomáhajú odťažiť obrovské bremená a robia život slabších aspoň trošku krajším. Verím, že sa vám to v živote niekoľkonásobne vráti.“

Andrea Žiaková, Fórum života

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno