Centrum konkrétnej pomoci Femina, n. o. sa osamostatnilo. Za vznik ďakujú Fóru života

0
126

Bratislava, 4. marec 2021 – Centrum konkrétnej pomoci Femina, n. o. so sídlom v Leviciach sa osamostatnilo ako samostatný právny subjekt ku dňu 27. 1. 2021.

V januári tohto roku Fórum života po siedmich rokoch opäť založilo samostatnú neziskovú organizáciu zameranú predovšetkým na pomoc ženám v ťažkej životnej situácii alebo neplánovane tehotným ženám a dievčatám.

 

Centrum konkrétnej pomoci Femina, poradňa s celoslovenskou pôsobnosťou, poskytuje bezplatné základné sociálne, právne, psychologické poradenstvo ako aj poradenstvo z oblasti gynekológie bez ohľadu na sociálnu alebo ekonomickú situáciu klientky. Poradňa pomáha klientke zorientovať sa v jej situácii a zároveň poukazuje na možnosti riešenia. Samotný spôsob a výber riešenia danej životnej situácie si určuje výlučne klientka. Takisto poradňa pomáha rodinám v núdzi poskytovaním charitatívnej činnosti, konkrétne zbierkami potravín a šatstva.

„Napriek tejto ťažkej dobe sa veľmi tešíme, že naše projekty sú úspešné a vďaka podpore môžu ísť svojou vlastnou cestou,“ hovorí predsedníčka občianskeho združenia Fórum života, Marcela Dobešová.

Anna Siekelová, ktorá bola menovaná do funkcie riaditeľky Centra konkrétnej pomoci Femina, dodáva: „Veľmi si vážim príležitosť, že môžem začať ďalšiu etapu tohto zmysluplného a krásneho projektu v samostatnej organizácii. Je krásne vidieť v realite bežných dní, ako naše jednorazové alebo aj opakované poradenstvo pozitívne ovplyvňuje životy našich klientov. Spolupracujeme aj s ostatnými organizáciami, ktoré sa venujú ženám v núdzi alebo sociálne slabým rodinám.“

„Pozývame k spolupráci aj ostatných, ktorí by sa chceli zapojiť do tejto pomoci formou dobrovoľníctva alebo finančnej podpory,“ dodáva Anna Siekelová.

Všetky informácie o Centre konkrétnej pomoci Femina sú dostupné na webe https://centrumfemina.sk/.

Kristína Majerová, Fórum života

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno