SVIATOK ZVESTOVANIA PÁNA – 25.3.

0
790

V redakcii sme sa rozhodli, že vám z príležitosti sviatku Zvestovania Pána dáme malý darček v podobe omaľovánky tohto sviatku. Môžete si ju spolu s deťmi vymaľovať a rovnako sa aj o ňom porozprávať. Spomínaný obrázok nájdete tu: Zvestovanie Pána

Tajomstvo Zvestovania Pána by sme mohli nazvať aj tajomstvom počatia Ježiša v lone Panny Márie. Evanjelista Lukáš opisuje, ako k Márii prichádza Boží posol anjel Gabriel a oznamuje jej, že sa stane matkou Vykupiteľa. Hovorí: „Duch Svätý zostúpi na teba a moc Najvyššieho ťa zatieni. A preto aj dieťa bude sa volať svätým, bude to Boží Syn.“ Mária povedala: „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova“ (porov. Lk 1, 35. 38). Vďaka Máriinmu súhlasu s Božím plánom budeme presne o 9 mesiacov sláviť Vianoce – Ježišovo narodenie. V tento deň si pripomíname, že každý z nás sa stal človekom v okamihu počatia a ľudský život má od počatia v lone matky nesmiernu hodnotu – slávime Deň počatého života.

Tip na rodinné slávenie:

Kedy slávite svoje „počatiny“? Vypočítajte si, ako dlho ste na tomto svete – už od času, keď ste boli v brušku maminky. (K dátumu narodenín si orientačne pridajte 9 mesiacov.) Kto z rodiny má najbližšie „počatiny“? 
Deň počatého života môžete osláviť i tak, že podarujete kvietok alebo inú malú pozornosť nejakej mamičke vo vašom okolí, ktorá očakáva dieťatko. Istotne ju poteší, že už teraz myslíte na jej bábätko a jej požehnaný stav.

NOVINKU, kartičky liturgických sviatkov nájdete v našom obchodíku:
https://zastolom.sk/…/liturgicky-rok-s-detmi-karticky-litu…/

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno