Piatkové letné kino: Pre oteckov o futbale a rodičovstve

0
83

Dnešné premietanie letného kina je osobitne pre oteckov. Vychutnajte si.

 

A k tomuto videu už len nasledovné:
že málokto si vie užívať rodičovstvo tak ako vy, tatovia.

My mamy sa občas zlostíme, občas funíme a častokrát tvárime veľmi vážne, prikladáme vrstvy oblečenia, balíme jedlo naviac-iba-pre-istotu, krútime neveriacky hlavami a podobne. Často vravíme potichu alebo nahlas, že kde by sme všetci boli, keby sme sa všetci stále iba bláznili.

Ale vlastne vás zbožňujeme. Hlavne keď vám obliekanie ružových punčošiek trvá dvadsať minút, pretože ich najprv treba obliecť sebe na hlavu, potom sebe na nohy a až potom na vaše dievčisko, ktoré sa vtedy už smiechom zadúša a vôbec neprotestuje.

A ked vysávačom fúkate zasoplený nosík a do toho jej rozprávate o hubách, čo jej v ňom narastú, ak si ho nedá vyčistiť.

Alebo keď ročného krpca navlečiete do novorodeneckých plienok, vôbec si to nevšimnete, a my sa potom s kamoškami smejeme a vlastne je nám z toho dobre na duši.

My často vravíme, že rodičovstvo je vážna vec. Vážna vec, milý môj. Tu nejde o fazuľky. Vážna vec.

Avšak rozumnejšie asi bude vidieť ho tak ho vidíte vy – predovšetkým ako hru (akokoľvek vážna vec to je, ked sa stretnú dve futbalové superveľmoci). Hru, ktorá je intenzívna a vyčerpávajúca, a má prísne pravidlá.

Ale ak sa do nej ide s nadhľadom, s pôžitkom, s radosťou a s vášňou, je celá jednoducho … lepšia. Lepšie sa pamätá. Tvorí históriu. Zlaté časy futbalu a zlaté časy detstva.

 

___

Obrázok k článku odtiaľto.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno