Blog: Žiadna metóda nie je účinnejšia ako láska…

1
53

Unavená maminka je niekedy ochotná vyskúšať so svojim bábätkom kadečo. Bol to aj môj prípad. Naša, vtedy asi sedem mesačná dcérka, ma od narodenia nenechala v noci ani pár hodín vkuse pospať. Vstávala som každú chvíľočku a ponúkla som jej papať, aby sa upokojila a spinkala nerušene ďalej. Niekedy som narátala aj deväť takýchto našich pritúlení a papaní za noc. Bolo to pre mňa skutočne vyčerpávajúce a nevedela som, čo si počnem ďalšiu noc.

Zdôverila som sa priateľkám, čítala som rôzne príspevky na internete, prosila som o radu pediatričku. To všetko s nádejou, že mi niekto pomôže a povie mi, čo mám robiť. Uspokojivej odpovede sa mi však nedostalo, a preto som zúfalo siahla po literatúre, ktorá mi mala zaručiť niekoľko hodín nepretržitého spánku. Jej obsah som si prešla veľmi rýchlo, veď nech zmena príde čím skôr! I keď sa mi metóda popisovaná v knihe až tak nepozdávala, povedala som si, že to vyskúšam.

Musím povedať, že dovtedy mi dcérka vždy zaspávala v náručí a pri kojení. Keď zaspala, položila som ju a potichu som odišla z miestnosti. V deň D som sa v čase spánku zhlboka nadýchla, položila som môj bdejúci poklad do postieľky a odišla som za roh. Za 2 minútky som sa vrátila, pohladila dcérku a opäť som odišla. Takto sa to opakovalo asi trikrát kým zaspala. Avšak predchádzal tomu obrovský, srdcervúci plač. Plač, ktorý som už nikdy nechcela počuť. Tak veľmi som sa hanbila sama pred sebou. Ako ma len mohlo napadnúť skúsiť takúto metódu, ako som mohla byť taká sebecká….zrejme som bola príliš unavená.

Keď takto zaspala, sadla som si na posteľ, zaborila som tvár do dlaní a pomyslela som si: ,, Pane, požehnal si mi takéto nádherné, zdravé dieťatko, za ktoré som Ti nekonečne vďačná. Už nikdy v živote to neurobím. Už nebudem počítať nočné kŕmenia. Vždy keď to bude potrebovať, s pokorou si ju priviniem. Budem si viac vychutnávať tieto naše spoločné chvíľky, ktoré časom pominú a ešte mi budú neskôr chýbať.´´

Teraz má náš poklad desať mesiacov a myslím, že sa stal zázrak. Dcérka sa v noci budí oveľa menej. Už to presne nerátam, pretože som to sľúbila a som Bohu vďačná za každé takéto pritúlenie.

 

foto: dede

1 komentár

  1. syn sa kojil sústavne vyše dva roky. Do roka a troch mesiacoch celé noci na fitlopte, plače strašné aj cez deň, co prebaľovanie a kočíkovanie, to neskutočné náreky. v dvoch rokoch v noci každých 10min. žiadal prisatie. Stalo to za to. Ma tri a ešte občas príde a nakoji sa. V noci sa mi budi stále minimálne raz. Dcéra ma sedem mesiacov, vysmiata celé dni, spokojná, tiež sa budí aj každú pol hodinu-hodinu. ale som spokojná mama. Fakt spokojná.. Syn je úžasný, neskutočne šikovný. Aj malá. Neobťažuje ma to nočné kojenie, necítim únavu. Vďaka Bohu, vďaka láske k deťom, k mužovi, k Bohu. Vážim si, ze ich mám. Fakt.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno