Piatkové letné kino: Neletí k vám náhodou bocian?

2
216
Photo Credit: photophilde via Compfight cc

Končí sa leto a končia sa aj naše piatkové premietania. Na záver tu máme pre vás máme čosi špeciálne, aby sme do vás septembra vyslali s poriadnou dávkou odvahy.

Prídu nové veci, začnú opadávať listy, krajina sa zmení. Ale keďže krajina sa v tomto čase mení vlastne každý rok, nenechajte túto zmenu len tak prejsť popri vás. A dobre sa poobzerajte, či vám za oknom náhodou nepostáva nejaký bocian.

Boli sme stvorení Stvoriteľom. Boli sme stvorení Tvorcom a Režišérom, neboli sme poskladaní z pravidelných tvarov ako lego skladačka. Máme v sebe túžbu mať význam, prinášať niečo nové a neobvyklé.

A sme bytosti, ktoré potrebujú vzťahy, aby mohli rásť. Dokážeme povzbudzovať, nadchýnať a prekvapovať iných. Dokážeme premieňať svet okolo seba a vylepšovať ho. Áno, dokážeme aj pravý opak.

S prichádzajúcou jeseňou si ale vyberte práve toto – dobré veci. Prehliadnite svoju malú kanceláriu alebo malý byt a pozrite sa z okna na svet Božími očami. Pozrite sa nimi na svoje dni, na vašich blízkych, na rána a potom na prepozerané večery. Spomeňte si znovu, že ste vzácni a ako draho ste boli vykúpení.

Veď sme jeho dielo, stvorení v Kristovi Ježišovi na to, aby sme konali dobré skutky, ktoré nám Boh už vopred pripravil. (Ef 2, 10)

Boh má pre nás svoje plány. Upriamte sa preto na všetko, čo je pravdivé, dobré a ušľachtilé. Vo zvyšku tohto roka a v začiatku nového sa rozhodnite aj vy nemrhať časom a ľuďmi.

Hľadajte čo pre vás vopred pripravil.

Krásny zvyšok leta!

___

Photo Credit: photophilde via Compfight cc

2 komentárov

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno