ONLINE GODZONE KONFERENCIA NANOVO PRIVÍTALA REKORDNÝCH 2000 ÚČASTNÍKOV

1
165

Uplynulý víkend sa konal už 9.ročník Godzone konferencie, ktorý naplno využil potenciál „online priestoru“. Projekt Godzone tak zrealizoval historicky prvú ONLINE konferenciu s rekordnou účasťou 2000 účastníkov. Pre záujemcov, ktorí nestihli konferenciu naživo, je tu stále možnosť získať vstup na: konferencia.godzone.sk a pozrieť si konferenciu z archívu do nedele – 17.5.

„Prežívame veľkú bázeň a vďačnosť za čas konferencie, ktorý sme spoločne ako generácia KIOBK prežili, hoci sme sa nemohli osobne stretnúť. Je úžasné, ako Pán Boh koná a dokáže všetko využiť na dobré, dokonca aj súčasnú situáciu. Godzone konferencia tento rok dosiahla najväčší počet účastníkov v jej histórii a online realizácia umožnila, aby sa dostala aj k ľuďom, ktorí by za bežných okolností na konferenciu nemohli prísť. S rečníkmi, kapelami a hosťami sme mohli cez online priestor priniesť nádej evanjelia, povzbudenie, zjednotenie v modlitbách a veríme, že Boh prostredníctvom tohto víkendu dal mnohým ľuďom možnosť nového začiatku a silu vstúpiť do vecí NANOVO,“ opisuje priebeh konferencie riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák. Ako to na konferencii vyzeralo si môžete pozrieť vo videu – Godzone konferencia highlights.

Témou NANOVO previedli účastníkov štyria hlavní rečníci – duchovní otcovia Ján Buc, Jozef Mihok a Zuzana Petrová a Július Slovák zo spoločenstva SP. Hlavná téma pozostávala z blokov, ktoré zneli: Nanovo začať, prekonať pád a znechutenie,Nanovo odpustiť sebe a iným, Nanovo dôverovať, Nanovo objavovať Boha a byť ochotný ísť ďalej.Je čas  nanovo sa priblížiť k Bohu a vrátiť sa do svojho vnútra, do svojho srdca, kde nás čaká Pán,“ hovoril v úvodnej téme redemptorista Jozef Mihok a neskôr pokračoval, „ak ostávame pri Kristovi, stane sa to, že už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus.“ Celý priebeh konferencie modlitebne viedli kapely ESPÉ, LCH LIVE, PIARMUSIC a dokonca aj anglický worship líder MARTIN SMITH. Každá kapela svojou jedinečnou chválou a hĺbkou uctievania vovádzala do Božej blízkosti a lásky.

 Počas programu konferencie nechýbala ani interakcia s účastníkmi prostredníctvom 4 výziev, ktoré odzneli na konci jednotlivých prednášok. Ľudia boli pozvaní natočiť, ako vykročia, usmejú sa, napíšu slovo odpúšťam a natočia nejaký svoj talent. Toto všetko projekt Godzone spracuje a účastníci čoskoro uvidia výsledok. Vďaka darcom a kampani „PBS – Pomôž blížnemu svojmu“ sa konferencie mohli zúčastniť aj desiatky ľudí, ktorí by si to finančne nemohli dovoliť.

Neoddeliteľnou súčasťou konferencie je svätá omša, ktorú tento rok celebroval otec Ján Buc. Je to vždy výnimočný čas zjednotenia pre generáciu, ktorej ide o Božie kráľovstvo. Už tradičným programom sobotného poobedia bola „mix session“ – hudobno-zábavný program, v ktorom sa objavili hostia: Ivana Kučerová, profesionálna tanečníčka a choreografka a Jaroslav Dodok, marketér a školiteľ v oblasti neformálneho vzdelávania. Pomedzi jednotlivé kolá zábavného programu svojou hudbou prispeli aj vynikajúci slovenskí interpreti – Simona Martausová, Martin Husovský a Janais, ktorí nahrali špeciálne pre konferenciu svoje piesne.

 

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno