Každodenná svätosť

0
917

45 minút čakania.
Zakopnutý palec.
Zápcha.
Deadline do 15:00.
Klebetiaci príbuzní.
Platba za hypotéku.
Výmena plienok.
Neočakávaná porucha auta.
Stratená peňaženka.
Drzý človek v potravinách.
Bolesť hlavy.

Toto sú každodenné veci. V každom takomto momente sme postavení pred možnosť výberu: Božia vôľa alebo moja vôľa, svätosť alebo hriech. Často si myslíme, že svätosť je produktom tých správnych okolností. Keby sme len mali viac času, modlili by sme sa. Keby len neexistovali nepríjemní ľudia, viac by sme milovali. Keby sa len nič zlé nikdy nestalo, boli by sme vďační a trpezliví.
Ale svätosť nie je záležitosť perfektných okolností. Tie neexistujú. Svätosť je to, čo urobíme s nepriaznivými okolnosťami.
Denne nám náš život dáva tisíce možností dokázať, že Boha milujeme. Bohužiaľ, mrháme viacerými z nich, keď ideme naším životom ako na autopilot; odpovedáme na okolnosti inštinktívne a vášnivo a nikdy si naozaj nevyberáme možnosť urobiť s našim životom niečo viac.
Kríž je, keď sa Božia vôľa a naša vôľa pretínajú a sú v rozpore. Svätosť je, keď Božia vôľa a naša vôľa bežia paralelne spoločne. Každý deň, každý moment sme postavení pred voľbu – objať Božiu vôľu odkrývajúcu sa v okolnostiach alebo odolávať a bojovať proti jeho posväcujúcemu dielu v našich dušiach. Voľba, ktorú urobíme, určuje náš osud.
Kde sa preskúša naša svätosť? Čo je tou ohnivou vyhňou, ktorá vytvára svätých? Určite to nie je utopický bezbolestný život, kde všetko ide podľa nás. Nie, nie je to nič iné ako často iritujúce, bolestné, frustrujúce okolnosti každodenného fádneho života.
Čo s nimi urobíš?

Everyday Sanctity

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno