Božie slovo v boji proti strachu

0
2076

Od prvých správ o koronavíruse na Slovensku prebehol už viac ako mesiac. Prvý týždeň som neustále sledovala informácie v správach, každé nové opatrenie. Tiež som chcela byť informovaná, zaujímala ma každá nová správa o víruse, vývoji v našej krajine a vo svete. Ale pri čítaní týchto správ sa mi vždy stiahol žalúdok a cítila som, ako ma okamžite napĺňa strach a srdce začína búchať rýchlejšie.

Nebojme sa

Dotklo sa ma Božie slovo, na ktoré som natrafila pri čítaní  žalmu 112, 7-8 „.. nebude sa báť zlej zvesti. Jeho srdce je pevné, dôveruje v Pána, nebojí sa. “

Boh nám mnohokrát na mnohých miestach v Písme hovorí „nebojte sa“. Niekde som počula, že výzva byť bez strachu sa v Biblii nachádza 365x – na každý deň v roku. Či je toto presné číslo, neviem, ale isté je, že Boh nás nesmierne veľakrát uisťuje o Jeho pomoci, ochrane, blízkosti, záchrane.

Čítať Božie slovo viac ako správy

A tak som si dala záväzok. Za každú minútu strávenú sledovaním správ o víruse (lebo chcem vedieť, čo sa deje), strávim tri minúty s Božím slovom. A začalo to fungovať. Čím viac zväčšujem pomer Božie slovo versus správy, tým sa efekt zväčšuje. Moje srdce je pokojnejšie, opäť viac dôverujem.

Božími prisľubeniami sa dá kŕmiť naozaj veľa dní, kedže veršov, ktorými nás chce aj v tieto dni upokojiť a uistiť o Jeho prítomnosti, ochrane a vypočutí, je, ako sme vraveli, naozaj mnoho. Tu nájdete niektoré z nich. Biblicke verse o pokoji a ochrane.

Hovoriť Božie slovo nahlas

Čím máme naplnené srdce, to sa nám najčastejšie dostane na jazyk, veď „z plnosti srdcia, hovoria ústa“ (Lk 6, 45). O čom najviac rozmýšľame, o tom najviac rozprávame. Ale funguje to aj naopak.

Ak naše ústa začnú viac hovoriť Božie pravdy a prehlasovať Jeho uistenia nad nami, naše srdce sa začne plniť pokojom.  A tak skúšame popri rozprávaní o aktuálnej situácii a dodržiavaní ochranných opatrení, hovoriť a prehlasovať nahlas Božie prisľúbenia. Verše, ktoré sa nás obzvlášť dotýkajú, si môžeme denne nahlas čítať viackrát, prípadne ich nalepiť niekde v domácnosti, aby nám na ne oko padlo častejšie.

Žalm 91

Určite ste v posledné dni počuli Žalm 91. Slová tohto verša sú mocné, upokojujúce, dodávajúce nádej. Teda určené pre nás práve v tejto pohnutej chvíli. Keď im veríme, naše srdce môže ostať pokojné. A tak sme ho doma začali častejšie čítať. Naše deti ešte nečítajú dlhé texty, a tak sme ho pre nich zobrázkovali, aby si ho vedeli „prečítať“ po svojom. Žalm 91 pre deti

Zároveň sme tento žalm preformulovali do spoločnej rodinnej modlitby a modlíme sa ho každý deň nad našou rodinou. Dodržiavame všetky preventívne opatrenia, nosíme rúška a umývame si často ruky. Ale zároveň veríme, že modlitba je naša najlepšia ochrana. Tu je táto modlitba so Žalmom 91 pre Vás. Modlitba za rodinu so žalmom 91.

Pripravili sme pre vás pekný obrázok so Žalmom 91. Nech sa páči, stiahnite si

Download the PDF file .

Spolu s Bohom toto obdobie zvládneme. Božie slovo je Jeho mocný nástroj.

 

PS: Pre anglicky hovoriacich je momentálne dostupné vyučovanie v 7 krátkych lekciách od americkej kresťanky o tom, ako sa učiť získavať Boží pohľad, učiť sa Božími nástrojmi novým vzorcom zmýšľania a lámať moc strachu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno