Blog: Pusinkové upratovanie

0
117

Dnes ráno. Opäť. Trochu iný, lebo sú prázdniny, ale predsa – kolotoč. Skôr než zahájime naloďovanie sa do výťahu a vyberieme cestu pomedzi mláky do obchodu, patrilo by sa dať do poriadku deky rozutekané po zemi z ranného zápasu potápača v plutvách s ružovou vílou tancujúcou na hudbu z Amélie. (Tento stret zaujímavých postavičiek som zdarne jedným okom odignorovala, aby mi nevychladla káva.) Víla sa už do toho pustila, ale deky sú fakt neprekonateľne väčšie než ona. Naučíme sa to spolu? Dobre a skúsime to s úsmevom, včera nám to totiž nešlo a obe sme mali rýchlo po nálade. (Bože, včera som prepásla toľko šancí, ktoré sme si mohli so staršou dcérou užiť v tvojej láske!)

Babuľka, tak ty skús rožtek – pravý, ľavý – ja tiež. To sú iné rožky než tie, čo sme mali na raňajky. OK, tak, prvý úsmev by bol na svete. Teraz podídeme k sebe, aby sme spojili protiľahlé rohy – a keď sme tak blízko, dočiahneme si dať božtek. To by bolo – nevyužiť takúto sladkú príležitosť – pusu od víly a kráľovnej maminy!? A znova – rožtek k sebe a božtek. Maxi deka je v úhľadnom štvorci za asistencie mnohých pusiniek. Mamíí, poďme aj tú druhú deku! To si už svoje rožteky našiel aj potápač a najmenšia baletka… Pusiniek máme dosť pre všetkých!

Predchádzajúci článokSviatok Obetovania Pána
Nasledujúci článokSexuálna výchova v rodine je základ
Martina Jokelová-Ťuchová
Martina Jokelová Ťuchová žije s manželom a 6 deťmi vo veku od 15 po 2 rôčky v Dolnom Kubíne. Venuje sa tvorbe pre deti a aktivitám OZ Centrum Montessori DK, ktoré vedie spolu s manželom. Jej "srdcovkou" je kubínske átrium Katechéz Dobrého pastiera; organizovanie podujatí pre rodičov, kde sa môžu inšpirovať vo výchove a oddýchnuť si, no najmä kresťanský koučing, kde spoznáva premieňajúcu Božiu lásku v životoch druhých i u seba. Okrem svojho domova s krásnymi výhľadmi ľúbi oravskú prírodu, ale o trochu viac Tatry, háčkovanie, tancovanie so svojimi deťmi a tvorivosť na mnoho spôsobov. A kávu so smotanou a s manželom :-)