Ako chrániť rodinu od diabla podľa sv. Šarbela Makhloufa

2
29155

Svätý Šarbel bol skromný maronitský pustovník, ktorý zomrel v roku 1898 a odvtedy je dobre známy vďaka nespočetným zázrakom, ktoré sa pripisujú jeho príhovoru. Bol to svätý kňaz v blízkom spojení s Ježišom a mal veľkú múdrosť, ktorá bola ovocím jeho hlbokých modlitieb.

V jeho písomnostiach, z ktorých niektoré môžeme nájsť v knihe Love is a Radiant Light: The Life & Words of Saint Charbel, píše o rodine a o jej najväčšom nepriateľovi – diablovi. Jeho myšlienky na túto tému sú ďalej rozvité v tomto dokumente na SlideShare, ktorý obsahuje jeho hlbokú múdrosť (dokument je v angličtine, pozn. red.)

Vysvetľuje, že diabol vždy sústredil svoju energiu na zničenie rodiny, pretože rodina tak veľmi pripomína obraz Boha.

Rodina je základ Božieho plánu; a všetky sily zla sústredia svoju zlobu na zničenie rodiny, pretože vedia, že zničením rodiny sa otrasie samotný základ Božej vôle. Boj Zlého proti Pánovi je vojnou proti rodine a boj Zlého proti rodine je v samom centre vojny proti Bohu. Pretože rodina je obrazom Boha od začiatku stvorenia tohto vesmíru, Zlý sa sústredí na zničenie rodiny – samotného základu Božieho plánu.

Nemusíme dlho hľadať, aby sme videli dôkazy o tomto satanovom pláne v našom svete, keďže rodina sa v našej modernej kultúre čoraz viac fragmentuje a rozdeľuje.

Svätý Šarbel radí rodinám, ako sa môžu pred útokmi Nepriateľa brániť:

Chráňte svoje rodiny a držte ich od úkladov Zlého skrze Božiu prítomnosť. Ochraňujte ich a udržiavajte skrze modlitby a rozhovory, skrze vzájomné porozumenie a odpúšťanie, skrze úprimnosť a vernosť a najmä, skrze počúvanie. Počúvajte sa navzájom ušami, očami, srdciami, ústami a dlaňami vašich rúk a udržujte burácajúci hluk tohto sveta ďaleko od vašich domovov, pretože je ako zúriaca búrka, ako prudké vlny; keď sa dostane dnu, zmietne všetko a všetkých rozoženie. Uchovávajte teplo rodiny, pretože ani teplo celého sveta ho nemôže nahradiť.

Je zaujímavé, ako veľmi sv. Šarbel zdôrazňuje potrebu „udržať burácajúci rev tohto sveta ďaleko od domova“. Keďže žil v druhej polovici 19. storočia, sv. Šarbel by si nikdy nevedel predstaviť, koľko hluku vtrhlo do našich domovov za posledných 50 či 60 rokov a aké je náročné nájsť ticho. Avšak, rodina je dnes naozaj hlboko zasiahnutá touto inváziou hluku.

Môžeme sa učiť z veľkej múdrosti sv. Šarbela, ak sme ochotní počúvať tohto pokorného mnícha. Ak chceme ochraňovať naše domovy od vplyvu diabla, snažme sa vytvárať kultúru počúvania, usilujúc sa o zmiernenie hluku v našich domovoch, udržiavajme v ňom rozhovory, porozumenie a odpúšťanie.

https://aleteia.org/2019/07/24/how-to-protect-your-family-from-the-devil-according-to-st-charbel-makhlouf/

preklad: Lucia Froncová

Úvodná fotografia: www.pexels.com

2 komentárov

  1. Krasny clanok, ano rodina je zaklad vsetkeho. Ja sama som ju nezazila s dcerou nakolko nas partner opustil a nadiel si inu. No stale verime ze raz budeme ozajstna rodina. Vsekto pekne a dobre pre kazdeho prajem, nech sa kazdemu splni to to on potrebuje.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno