Citadela – Nový projekt klasického katolíckeho vzdelávania pre žiakov prvého stupňa

0
1033

Kolégium A. Neuwirtha v spolupráci so Spojenou školou sv. Uršule otvára od nového školského roka základoškolskú vzdelávaciu skupinu pre žiakov prvého stupňa.

V Bratislave vzniká nový vzdelávací projekt pre žiakov prvého stupňa s názvom Citadela, ktorý ponúka kvalitné vzdelanie založené na koncepte katolíckeho klasického vzdelávania. Iniciátorom projektu je Kolégium Antona Neuwirtha, ktoré už roky úspešne rozvíja projekty vzdelávania vysokoškolákov (dvojročný akademický program) a stredoškolákov (Akadémia veľkých diel). Projekt Citadela je logickým pokračovaním poslania Kolégia ponúkať kvalitné vzdelávanie založené na kresťanských hodnotách.

Nová základoškolská skupina vznikne od septembra 2020 v spolupráci so Spojenou školou sv. Uršule v Bratislave, ktorá bude zároveň kmeňovou základnou školou žiakov Citadely. Na tejto škole budú žiaci každý polrok preskúšaní zo štátneho vzdelávacieho programu a zároveň budú čerpať aj zo skúseností a zázemia renomovanej cirkevnej školy. Citadela ponúka premyslený vzdelávací program, ktorý podľa konceptu katolíckeho klasického vzdelávania pripravuje na pôde Kolégia tím skúsených pedagógov.

Princípy katolíckeho klasického vzdelávania stoja na tradícii západnej kultúry a bohatstve i kráse katolíckej viery a myslenia. Zjednocujú vzdelávací program, pedagogické metódy aj kultúru vzdelávacej skupiny, ktorá spája vysoké a jasné hodnotové nároky s rešpektujúcim prístupom ku každému dieťaťu.

Cieľom je odovzdať deťom to najlepšie – poznávanie právd, dobra a krásy nazhromaždené za stáročia našej civilizácie, obsiahnuté v logicky prepojenom programe. Popri silnom akademickom aspekte deti zažijú stretnutia s veľkými dielami hudby, maľby, vedy a literatúry a tiež aktívny čas v prírode.

Prihlásiť svoje deti na posledné voľné miesta je možné do 20.6.2020. Ambíciou Citadely je už v školskom roku 2020/2021 ponúknuť vzdelávací priestor nielen pre žiakov prvých ročníkov, ale aj pre staršie deti (ZŠ 2-4). Štúdium bude spoplatnené školným, ktoré môže byť upravené v závislosti od majetkových pomerov rodičov. Vzdelávanie bude prebiehať v dvoch lokalitách: v priestoroch v bratislavskom prvom obvode a v historickom kaštieli v Ivanke pri Dunaji.

V rámci Kolégia A. Neuwirtha je súčasťou prípravného tímu okrem pedagogických spolupracovníkov rektor Kolégia Antona Neuwirtha Martin Luterán a riaditeľka Citadely Slávka Kubíková, autorka dvoch úspešných slovenských kníh o výchove: Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov. Významnou poradnou kapacitou prispieva k vzniku Citadely Douglas Minson, odborník na katolícke klasické vzdelávanie z USA a riaditeľ partnerskej školy Our Lady of Mount Carmel v Boonton, New Jersey.

Rodičia, ktorí majú záujem o viac informácií, sa môžu informovať emailom: citadela@kolegium.org, alebo na webovej stránke: www.citadela.kolegium.org

Článok bol aktualizovaný 16.6.2020

Download the PDF file .

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno