VÍKENDOVÁ OÁZA PRE BEZDETNÉ PÁRY – Ako bolo?

0
728

Už po druhýkrát sa v krásnom prostredí, v Bardejovských kúpeľoch konala víkendová oáza pre bezdetné páry, v termíne 28.-30.9.2018. Ta minuloročná, pilotná, sa stretla s veľkým úspechom.

Čo priniesol tento ročník? Stretnutie s podtitulom Tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré, duchovne sprevádzal otec Dušan Škurla.

Čo sa samotného programu týka, účastníci mali možnosť dozvedieť sa o piatich fázach smútenia bezdetného páru a vypočuť si prednášku od výživovej poradkyne, na tému „Láska a plodnosť“, čo bolo veľmi obohacujúce. Tá pokračovala zaujímavou diskusiou.

Tiež sa rozoberala téma adopcie, aj konkrétne svedectvo manželského páru, ktorý si adopciou úspešne prešiel. Manželské páry sa okrem toho mohli niečo nové o sebe dozvedieť pri téme Päť jazykov lásky a nechýbal priestor na zdieľanie skúsenosti, modlitbu, sv. omšu, adoráciu a duchovné vedenie.

A čo na víkendovku povedali priamo účastníci?

„Mohla som sa pozdieľať a otvoriť so svojím trápením s ľuďmi, ktorí sú na tom podobne, poradiť sa s výživovou poradkyňou a duchovne sa stíšiť.“

„Načerpali sme duchovnú posilu, najviac nás obohatila téma Päť jazykov lásky.“

„Najviac nás zaujala prednáška a svedectvo o adopcii.“

 „Veľmi nám to pomohlo, posunulo nás to ďalej ako manželov, ukázalo nám to nové pohľady na našu situáciu. Pomohli nám všetky prednášky, sme vďační, že ste problém bezdetnosti v manželstve zobrali z duchovného a psychologického hľadiska a dokonca sa snažíme si vyberať aj zdravšie potraviny, takže všetky prednášky boli pre nás prínosom. Určite vašu víkendovku odporučíme aj ďalším bezdetným manželom.“

Tešíme sa na vás opäť o rok!

Organizačný tím víkendovej oázy a o.z. Plodar

Viac o Creightonskom modeli sledovania hlienu a Naproliečbe na Slovensku nájdete na stránke www.plodar.sk.

Zdroj fotky:www.pexels.com

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno