Tu som, pošli mňa

2
479

Pred pár dňami som počúvala krásnu pesničku Tu ma máš, pošli mňa od Heartbeat. Silné slová, silné emócie. Vrátili ma do čias, keď sme sa so spoločkom modlievali chvály a keď sme sa zúčastňovali väčších chválových stretnutí.

A ako prestrih z filmu, zrazu som videla sestru Immaculatu, klarisku žijúcu v klauzúrnom kláštore v Čechách.

Ďalší prestrih a videla som seba – manželku a mamu troch detí, šiesty rok na plný úväzok v domácnosti.

Všetko mi do seba zrazu tak pekne zapadlo.

V časoch, keď som mala –násť, som chápala Izaiášovo „Tu som, pošli mňa!“ (Iz 6,8) ako odpoveď na nejaké veľké, strhujúce a nebezpečné povolanie! Pošli mňa a budem hlásať Tvoje meno zo striech! Pôjdem kamkoľvek ma pošleš! Aj na kraj sveta!

Boh vzal moje slová vážne. Poslal ma – do mojej rodiny. K môjmu manželovi a trom deťom. Úprimne, moje povolanie sa mi bežne nezdá ani veľké, ani strhujúce, ani nebezpečné. Vlastne mi príde často veľmi nudné. Roky tej istej rutiny, nedostatku intelektuálnych stimulov či sústredenej mentálnej práce, v istých obdobiach aj osamelosti…

Spájam sa v duchu so sestrami klariskami a hovorím si, koľko máme toho spoločného. Život doma s malými deťmi mi príde niekedy ako taký malý kláštor. Miesto, v ktorého strede žije živý Boh, ktorému je slúžené v jednoduchosti, v stereotypne sa opakujúcich činnostiach a, ako píše sv. Terézia z Lisieux, v malých veciach robených s veľkou láskou. Mamy sú podobne ako kontemplatívne sestry perly ukryté v Bohu. Len On vidí našu nenápadnú službu, ktorou budujeme Božie kráľovstvo na zemi. Ale On vidí!

A keď budeme my verné v hlásaní Jeho mena – nie zo striech, ale svojou tichou službou naším manželom a deťom – Boh nebude musieť hľadať iných prorokov. Naša misia bude splnená.

foto:pexels.com

2 komentárov

  1. Tento článok mi poslal môj 25-ročný syn a hovoril mi do mojej duše. Súhlasím s Vami, aj ja som mamou šiestich detí, najskôr sme mali tri a s malou pauzou ďalšie tri deti, takže som teraz v kuse doma dvanásty rok. Milujem Ježiša a len z jeho milosti zvládame s manželom všetko to, čo pri našej krásnej rodine potrebujeme, obklopení bratmi a sestrami zo spoločenstva, ktorí žijú podobné hodnoty ako my. Žehnám Vám i Vašej rodine, aby Vám nikto neukradol všednosť a dôležitosť tohto obdobia Vášho života.
    Mariana

    • Ďakujem veľmi pekne, pani Mariana za milú spätnú väzbu. Aj ja Vám želám plnosť Božej milosti do Vášho rodinného života!

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno