Top 5 + 1 kníh o rodine a výchove

0
707

Kedysi, keď som bola malá, bola som presvedčená, že vo chvíli, ako sa z dievčaťa stane mamka a z chlapca oco, akýmsi nadprirodzeným spôsobom nadobudnú všetky výchovné schopnosti, zručnosti a know-how. Vedia, čo je správne, vedia ako sa rozhodnúť, ako reagovať. Kdesi v hlave majú dokonalý návod na výchovu, ktorý krok po kroku nasledujú.

Čím dlhšie som ale dospelá a začínam vlastnú rodinu, tým viac si uvedomujem, že to tak vôbec nie je. Výchova je mnohokrát hasenie horiacich požiarov. Improvizácia. Snaha vytvoriť z malého , čistého človiečika a z nedostatku našich skúseností a schopností niečo, čo by stálo za to.

Bez Boha je to nemožné. A s Bohom je to zázrak.

Niekedy pri hasení výchovných požiarov netreba veľa – stačí poznať tie správne slová. Alebo vedieť, kde ich nájsť.

Aby vám výchova išla jednoduchšie, prinášame vám niekoľko skvelých tipov, ktoré vám určite pomôžu.

Hranice a deti (Henry Cloud John Townsend )

Autori Henri Cloud a John Townsend vás oboznámia s najrôznejšími jemnôstkami, ktoré vštepia vašim deťom taký druh charakteru, s akým budú môcť neskôr viesť plnohodnotný a vyvážený život dospelých, ktorých vychovali dobrí rodičia.

Prečítajte si ako nastaviť limity a stále byť milovaným rodičom, vymedziť vhodné hranice s priaznivými dôsledkami a priniesť prvok ovládania do stresujúceho rodinného života.

 

 

Kniha o rodičovstve (Nicky Lee Sila Lee)

Kniha o rodičovstve sa ľahko číta a je navrhnutá tak, aby pomohla rodičom vychovávať ich deti vo veku od 0 – 18 rokov, aby sa z nich stali takí muži a ženy, akými ich chce mať Boh. Odpovedá na otázky: Ako môžeme rozvíjať rodinnú identitu? Ako môžeme vyhovieť najhlbším potrebám našich detí? Ako a kde máme nastaviť hranice? Ako môžeme preniesť naše hodnoty na deti?

 

 

 

Ako hovoriť, aby nás deti počúvali (Adele Faber Elaine Mazlish)

Adele Faber a Elaine Mazlish, uznávané psychologičky a odborníčky na komunikáciu, vás v tomto medzinárodnom bestselleri naučia krok za krokom techniky, ktoré vám pomôžu zlepšiť a obohatiť vzťahy s deťmi.

V knihe sa nachádzajú nové postrehy a návrhy, ale aj časom preverené metódy k riešeniu spoločných problémov.

Kniha je číslo jedna medzi príručkami o vzťahu rodičov k deťom, pretože vzťahy s deťmi všetkých vekových kategórií robí menej stresujúce a viac obohacujúce a pomáha budovať základy pre trvalé vzťahy.

 

Dar lásky pre rodičov (Stephen Kendrick Alex Kendrick)

Od autorov bestselleru o manželstve Dar lásky teraz prichádza 40-dňová cesta jedného alebo oboch rodičov pochopenia, praxe a komunikácie, aby sa ich láska k deťom stala rovnakou, akou ich obdarúva Kristus.

Kniha Dar lásky pre rodičov je ľahko čitateľná aj v nabitom dennom programe a je určená pre rodičov, aby žili pre deti a ich vplyvom deti žili pre rodičov. Kniha vedie mamy a otcov k maximalizácii pozitívneho vplyvu, ktorý bude viesť deti po celý život. Každý deň prináša kľúčový verš z Biblie, biblický princíp o láske, ktorá sa vzťahuje k rodičovstvu, konkrétnu výzvu pre rodiča k dieťaťu a priestor na myšlienky a zamyslenia za uplynulý deň.

Milujme naše deti so zámerom (Danny Silk)

Milujme naše deti so zámerom vnáša princípy Božieho Kráľovstva a prebudenia do stratégie rodičovstva.

Väčšina spôsobov rodičovstva a výchovy sa zameriava na to, aby sa deti naučili poslúchať a byť pod kontrolou svojich rodičov a dospelých. Boh nás však nechce kontrolovať, chce, aby sme uchopili pravú slobodu i zodpovednosť, ktorá s ňou prichádza. Sme to my sami, kto sa musí naučiť kontrolovať.

Táto kniha učí rodičov viesť svoje deti k tomu, aby dokázali manažovať svoju vlastnú slobodu, ochraňovať svoje srdce, túžby a vzťahy.

BONUS

Rodina žije z lásky (Jiřina Prekopová)

Najnovšia kniha známej psychologičky vychádza z jej dlhoročnej praxe ako aj zo skúseností s projektom Škola lásky v rodine. Hoci sa dnes rozpadá oveľa viac rodín ako v minulosti, nemusí to tak byť. Dôvody problémov sú rozmanité, podľa autorky je hlavnou príčinou to, že sme zabudli na zákony lásky. Vo svojej knihe predstavuje desať prikázaní, aby láska v rodine mohla prekvitať.

Ešte viac kníh o rodine a výchove nájdete na stránke Zachej.sk.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno