SVEDECTVO: Zázračná Nedeľa Božieho milosrdenstva

5
21877

Sviatok Božieho milosrdenstva sú pre mňa vždy malé Vianoce. Tento dátum mi v kalendári vždy svieti už dlho a hoc Veľká noc je sama osebe vcelku pochmúrna, tento sviatok mi ju pomáha vnímať oveľa pozitívnejšie.

Pamätám si na svoju prvú skúsenosť s Nedeľou Božieho milosrdenstva, spred štyroch rokov. Celkom určite vnuknutím Ducha Svätého som v tento sviatok doslova naškrabala na kúsok papiera zopár prosieb. Len tak, na skúšku. „Prečo nie, za skúšku nič nedám,“ pomyslela som si. A dodnes nezabudnem ten šok, keď som po roku zistila, že väčšinu Boh vo svojej dobrote vyplnil. A boli to veľmi odvážne prosby, prosby o obrátenie a krst ateistky – babičky, Pán to stihol mesiac pred jej odchodom do večnosti, odišla zmierená, bábätko pre dlhodobo sa snažiaci par, radosť prišla, keď mi v decembri pípla radostná smska a zopár iných. Povzbudená týmito obrovskými darmi som rok čo rok ukladala na papier odvážne, ľudsky nemožné prosby, odvolávajúc sa na slová Pána, ktoré mi dodávali odvahu: „V ten deň je otvorené vnútro môjho milosrdenstva. Vylievam celé more milostí na duše, ktoré sa priblížia k prameňu môjho milosrdenstva. V tento deň sú otvorené všetky Božie pramene, cez ktoré plynú milosti.” (Den. 699)

Minulý rok ma však Boh úplné dostal.

Už dlhé roky na papieriku svietila prosba o dar bábätka pre môjho brata a jeho úžasnú manželku, ktorá ostávala roky nevypočutá. Skoro som odpadla, keď nám na jeseň oznámili tú najkrajšiu správu po 10 rokoch čakania a druhýkrát, keď som zistila, že termín majú 8.4.2018, teda na Nedeľu Božieho milosrdenstva! Ten tretí šok prišiel, keď som zistila, že čakáme štvrté bábätko aj my, tiež prosba z papierika.

A ešte jedno krásne svedectvo, minulý rok som prosila o odvrátenie LGBTI propagandy u nás vo firme, čo sa zdalo byť ľudsky nemožné. Robím na HR oddelení, a preto som o hrozbe týchto vplyvov vedela predtým, ako mali ísť do firmy. Cítila som obrovskú bezmocnosť voči tomuto Zlu a tiež zodpovednosť voči našim zamestnancom. „Ako sa mám na toto prizerať?“, pýtala som sa Boha. Cítila som sa ako malý Dávid v boji s obrom Goliášom. Vedela som, že tu pomôže jedine zázrak. Čo je však Bohu nemožné? Nič. V nemeckej centrále nastal chaos, pár kľúčových zodpovedných manažérov bolo prepustených a postupne šla táto agenda do stratena.

Sviatok Božieho milosrdenstva je naozaj obrovský dar od Pána, keď pretekajú pramene milosti a nič nie je nemožné. 

Čo na to treba splniť?

Deviatnik, 9-dňová novéna.

Počnúc Veľkým piatkom, až po Nedeľu Božieho milosrdenstva sa máme modliť Novénu Božieho milosrdenstva. O tejto novéne sa Ježiš takto vyjadril: „V tejto novéne udelím dušiam všetky milosti.”(Den. 796) Slová „všetky milosti“ znamenajú, že modliaci sa novénu k Milosrdenstvu dosiahnu všetky Božie dobrodenia, o ktoré budú prosiť, bez ohľadu na to, či sa budú modliť o milosti pre seba alebo pre iných.

Svätá spoveď a sväté prijímanie.

Ježiš hovorí o mimoriadnej milosti v tento deň: „Duša, ktorá pristúpi k svätej spovedi a svätému prijímaniu, dosiahne úplné odpustenie vín a trestov.“ (Den. 699)

Táto mimoriadna milosť, ktorú Ježiš spojil s Nedeľou Božieho milosrdenstva, je niečím oveľa väčším než úplné odpustky. Úplné odpustky spočívajú totiž len v odpustení dočasných trestov, ktoré sme si zaslúžili za spáchané hriechy, ale nikdy nie sú odpustením samotných vín. Tá mimoriadna milosť je zároveň väčšia ako milosti šiestich sviatostí, s  výnimkou sviatosti krstu, pretože odpustenie všetkých vín a trestov sa dosahuje jedine sviatostnou milosťou krstu.

(zdroj: http://www.grkatnr.sk/)

Korunka Božieho milosrdenstva

Na začiatku: Otče náš…Zdravas, Mária..Verím v Boha…

Na veľkých zrnkách: Večný Otče, obetujem ti Telo a Krv, Dušu i Božstvo tvojho najmilšieho Syna a nášho Pána Ježiša Krista na odčinenie našich hriechov i hriechov celého sveta!

Na malých zrnkách: Pre jeho bolestné umučenie, maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom!

Na zakončenie (tri razy):Svätý Bože, svätý Mocný, svätý Nesmrteľný, zmiluj sa nad nami i nad celým svetom! Nebojme sa pýtať Pána o veľké veci. Ešte raz, sám Ježiš nás povzbudzuje: „V tento deň sú otvorené všetky Božie pramene, cez ktoré plynú milosti. Nech sa nebojí priblížiť ku mne žiadna duša, hoci by jej hriechy boli ako šarlát.“ (Den. 699)

Nebojme sa pýtať od Pána veľké veci, On sám nás k tomu povzbudzuje.

5 komentárov

  1. Ked som toto citala, trochu mi padala sanka ;-). bolo to totiz, akokeby som to pisala ja sama…
    Presne pred 4 rokmi som aj ja tiez len tak, ze uvidim co sa stane, naskrabala par velmi odvaznych prosieb a Pan vacsinu splnil! A presne tam bola aj prosba o babatko pre jeden par ;-). Bohu naozaj nic nie je nemozne!

  2. Dobrý den, můžete mi prosím napsat,zda Bůh vyslyší tento den i nekrtene😰🖤 Věřím v Boha, pokřtěná nejsem,neznám správné modlitby ,ale vím , že on je ten jediný co mi zůstal a jedině on mi může pomoci.Mohu se k němu modlit svými slovy,aby mne slyšel? Jsem hodně nešťastná a bolavá.Dekuji za případnou odpověď,🖤🖤🖤

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno