Stormie – příběh odpuštění a usmíření (recenzia)

0
55

0370737cd3f95c1b9646b6ea14c9810bKniha Stormie – příběh odpuštění a usmíření je svedectvom o veľkej bolesti, neláske, odmietnutí, utrpení, ale najmä o milosti Ježiša Krista, o Jeho láske a spáse, ktorú Stormie objavila (možno práve) skrze bolesť. Odhaľuje zranené vnútro týranej ženy. Rozbité na milión kúskov, no opäť zocelené Ježišom.

Ako dieťa sa Stormie túžila stať herečkou či speváčkou – niekým, koho budú ľudia milovať. Myslela si, že to je jediný spôsob, ako môže pre niekoho niečo znamenať. Hoci bola neskôr skutočne slávnou a obľúbenou, v jej srdci bola veľká prázdnota, emocionálna bolesť, strach. Zúfalo túžila po niečom, čo by zaplnilo dieru v jej srdci, a preto sa naplno pohrúžila do práce v televízii. No to jej túžbu po láske neuspokojilo.

Dlhé roky sa zobúdzala s myšlienkou samovraždy, trpela ťažkými depresiami a úzkosťami… Zapletená do okultizmu, vzťahov bez lásky, pominuteľných potešení. Ako hovorí ona sama: „Zapájala som sa do všetkého, čo mi hovorilo, že mám nejakú cenu, a že by som v budúcnosti mohla žiť život bez bolesti.“ (s. 16)

Jej život mení stretnutie s kresťanským zborom. Tu nachádza prijatie, button_zachejlásku, Boha. Spoločné modlitby za oslobodenie od Zlého, uzdravenie z mnohých rán, ktorých sa jej dostalo najmä v detstve. Následný plač, ktorý očisťoval jej pohľad. Aby lepšie videla. Seba, druhých, Boha. Keď jej citové potreby začal napĺňať Ježiš, už nič iné nepotrebovala. Odovzdala svoj život Ježišovi. To sa prejavilo nielen štýlom života, zmenou šatníka či knižnice, hudby, ale celkovou premenou zmýšľania. Chcela sa odstrihnúť od všetkého, čo ju oddeľovalo od Boha.

Niekde v hĺbke srdca týraného dieťaťa je vždy človek, ktorý veľmi potrebuje byť bezpodmienečne prijímaný. Stormie to vo svojom živote veľmi silno zakúsila. Túžba po láske, ktorá bola naplno naplnená tou Božou. Napokon odpustenie matke, ktorá, ako si napokon sama Stormie uvedomila, trpela ešte viac. Hnev pretavený v lásku, odpustenie. Boh použil jej rumovisko, aby pomohol druhým. Skrze jej svedectvo sa dostalo (i dostáva) uzdravenia a nádeje mnohým ďalším, podobne skúšaným. „Boh vzal všetku moju bolesť a všetky moje jazvy a nielen, že ich uzdravil, ale dal im zmysel. To je Božie úplne uzdravenie.“ (s. 251)

Kniha je autobiografiou autorky série bestsellerov o modlitbe.

Autorka recenzie: Zuzana Vandáková

Bibliografický popis: OMARTIANOVÁ, S. 2014. Stormie. Příbeh odpuštění a usmírění [Stormie. A story of forgiveness and healing], Praha : Paulínky, 255 s., brožovaná, ISBN 978-80-7450-153-1.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno