Spontánny potrat: List môjmu nenarodenému dieťaťu, ktorý uzdravuje srdce

2
1004

13. novembra 2016 sme sa dozvedeli, že dieťatko, ktoré som nosila 14 týždňov, zomrelo už pred piatimi týždňami. Zdrvená som napísala tento list, keďže som chcela tak veľa povedať tomu malému stvoreniu, o ktoré som prišla.

Zdieľam preto tento list s vami, dúfajúc, že aj vy by ste mohli uvažovať napísať niečo podobné, ak ste zakúsili bolesť zo straty nenarodeného dieťaťa. Bol mojim odrazovým mostíkom v procese uzdravenia môjho srdca, a verím, že by mohol byť aj vo vašom. Nech Vás Boh žehná!

V tvojom strede je Hospodin, tvoj Boh, hrdina, čo zachraňuje, radostne nad tebou jasá, svojou láskou ťa tíši, zvučne nad tebou plesá. (Sof. 3,17)

Môjmu sladkému nenarodenému dieťatku:

Dnes som zistila, že ťa už nikdy nestretnem na tejto zemi. Bolo si vzaté priamo pred tvár tvojho Boha, Otca. Dovtedy, kým aj ja dôjdem na toto nádherné miesto, kde vo večnosti prebývaš, nebudem mať možnosť spoznať ťa na tejto zemi.

A bude mi to chýbať.

Bude mi chýbať tvoj plač, keď by si sa prvýkrát nadýchlo vzduchu, ktorý dýcham aj ja.

Bude mi chýbať pohladenie tvojich jemných líčok a zahľadenie sa do tvojej tváričky, ten úžas nad tým, ako ťa všemohúci Boh nádherne stvoril.

Bude mi chýbať, že nikdy neoslávim tvoje narodeniny, neuvidím tvoje pokroky, nebudem môcť viesť tvoju malú rúčku k spravodlivosti, nezačujem tvoj smiech. Nikdy sa láskyplne nezahľadíš do mojich očí a nebudem ťa môcť podržať v náručí, keď by si potreboval moju útechu a pozornosť.

Chcem, aby si vedelo, že by som s tebou s plnou vervou a s radosťou vydržala všetko. Bolo by mi potešením viesť ťa cez tvoje zápasy a hrdo by som stála po tvojom boku v dobrom aj v zlom.

Moje nádherné dieťatko, obišlo si tento svet. Z Božej milosti, múdrosti a požehnania, tvoje srdiečko dobilo a ty si sa ocitlo v neopísateľne nádhernej prítomnosti Boha, ktorého ja poznám iba skrze vieru a Jeho slovo.

Ale ty ho už poznáš.

Ty s ním kráčaš.

Ty sa s ním rozprávaš.

Ty žiješ v jeho Svetle.

Nikdy nepocítiš smútok, zúfalstvo, krutosť ani trápenie. Tvoj nebeský Otec ťa tak miloval, že ťa ušetril od skúsenosti tohto tmavého, chladného sveta poznačeného hriechom. Bolo si povýšené na najlepšie miesto bez toho, aby tvoje zmysly zakúsili zlo, nenávisť a bolestivú skúsenosť, ktoré pre tento svet Boh nikdy neurčil.

Moje nádherné dieťa, s istotou sa jedného dňa stretneme. Neviem, kedy nadíde môj čas, ale viem, že keď ten okamih príde, s láskou ťa budem môcť podržať v náruči, pobozkať ťa a oceniť tvoju prítomnosť.

Sľubujem ti, že ten stratený čas si vynahradíme.

Veľmi ťa ľúbime, srdiečko naše. Si pre mňa, tvojho otca a päť súrodencov darom. Budeme tu na teba stále pamätať a budeš nám veľmi chýbať.

Rozhodli sme sa dať ti meno Shalom, čo v hebrejčine znamená ahoj, zbohom a pokoj.

Privítali sme ťa s veľkou radosťou, vďačnosťou, nadšením a očakávaním, keď sme zistili, že si bolo stvorené. Tak veľmi sme dúfali, že sa staneš súčasťou našej rodiny.

Ale, tak to malo byť, že sme ti povedali zbohom. Nie navždy, ale na chvíľku, pár rokov, ktoré z nebeského pohľadu trvajú len chvíľku. Pre nás to však bude veľmi dlhý čas, žiť bez teba v našom svete. Zostaneš navždy v našich srdciach a neoddeliteľnou súčasťou našej rodiny.

A Shalom znamená aj pokoj, pretože ty teraz prebývaš v prítomnosti Kráľa pokoja, kde pokoj prebýva a napĺňa každé stvorenie a každý priestor. Prebývaš vo večnom pokoji s Bohom, ktorý ťa stvoril a miluje ťa láskou odvekou. Pokoj je to, čo si ty, moje drahé dieťa, mohlo od samého začiatku zakúsiť.

Áno, je ťažké pre tvoju mamu zniesť všetok ten smútok z tvojho odchodu, ale viem a verím v Božiu nekonečnú lásku, ktorá nás povzbudzuje a ktorú ty teraz poznáš lepšie, ako ktokoľvek z nás na zemi. Jeho cesty sú spravodlivé, správne a dobré a aj keď niekedy presahujú naše chápanie, my vieme, že nikdy nerobí chyby. Pretože On je Svätý a my dôverujeme jeho všemohúcnosti nad všetkým, čo nám prinesie do cesty.

Náš milovaný Shalom, odpočívaj v Jeho pokoji až dokým sa nestretneme. Navždy ťa budem milovať a vždy budeš mať špeciálne miesto v mojom srdci.

Nateraz sa s tebou lúčim, môj dar.

Tvoja Mama

 

Preklad: Jana Michaličková, Zdroj: www.womenabiding.com, ilustračný obrázok: pixabay.com

2 komentárov

  1. Nádherné.Nájdite si na youtub pieseň od Zuzany Eperiešiovej Modlitba nenarodenèmu,pohladì.Je to ale iná situácia,ide o matku ktorá dieťatko nechce.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno