Knižná novinka Páter Pio a očistec

0
470

37e13913524a394289ca454102786975Páter Pio je veľmi obľúbený svätec,“ povedal o knihe riaditeľ kníhkupectva Jozef Ring a dodal: „Navyše téma očistca a Pátra Pia v priamej spojitosti na Slovensku ešte nebola spracovaná. Takže sa nám zdalo vhodné vydať tento titul v „dušičkovom“ období. V tomto čase ľudia viac premýšľajú nad očistcom i večným životom a kniha Páter Pio a očistec im môže dať nádej. Veci vníma z iného pohľadu, a nie deprimujúcim spôsobom.“

Na 232 stranách vedie autor čitateľa do centra Piovej lásky voči druhým a túžbe obetovať sa pre dobro svojho brata. Vzácnymi sú najmä autentické svedectvá a myšlienky svätca vyňaté z jeho denníkov a svedectiev. Kniha nemá byť len exkurzom do života svätca, ale najmä pozvaním pre čitateľa prekročiť hranice svojho vlastného komfortu a obetou pre druhých nasledovať Kristov príklad.

Pokorný, milujúci, trpiaci, ľudský a pritom s pohľadom nebies. Tak by sa dal stručne charakterizovať Svätý Páter Pio z Pietrelcny. Hoci bol jeho život poznačený utrpením, nadprirodzené zásahy, skrze ktoré pociťoval Božiu lásku, prevyšovali akékoľvek fyzické bolesti.

Okrem hlbokých rán Kristovho ukrižovania bol Páter Pio obdarený aj hlbokou úctou a empatiou voči druhým. Práve tento dar ho viedol k neustálym modlitbám a prosbám za to, aby všetci ľudia osobne vo svojom živote spoznali Krista. Zvláštnu pozornosť vo svojich modlitbách pritom venoval najmä dušiam v očistci. Niekoľkokrát Boha úpenlivo prosil, aby odňal trest od duší v očistci a dovolil ho niesť jemu. Túžil totiž po tom, mali čo najskôr otvorené brány do večnosti.

Záujemcovia si môžu knihu Páter Pio a očistec zakúpiť v kníhkupectve Zachej.sk. Do 25. októbra môžu čitatelia navyše využiť 15% predpredajovú zľavu.

Kníhkupectvo Zachej.sk šíri na Slovensku hodnotnú kresťanskú literatúru už od roku 2012. Od roku 2014 už aj ako vydavateľstvo vydalo viacero titulov ako Mimoriadne javy mystikov a svätých, Poraziť diabla skrze Ježiša, Zamilovanú a ďalšie. Od októbra 2016 môžu čitatelia navštíviť už aj kamennú predajňu kníhkupectva na Hlavnej 40 v Košiciach.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno