Kampaň Deň rodiny 2021 chce aj umeleckou súťažou povedať, že Otec nablízku je to, na čom záleží

0
153

Fórum kresťanských inštitúcií spolu s partnermi opäť pripravuje pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny celoslovenskú kampaň Deň rodiny, v roku  2021  s mottom „Otec nablízku“.  Hoci najviac deklarovanou hodnotou pre Slovákov je rodina, podstatné rodinné cnosti ako rešpektujúce vzťahy, zodpovednosť, poctivosť, či obetavá starostlivosť o druhých sú dnes často podceňované. Do popredia sa dostáva snaha o kariérny postup, lepší výkon či nadštandardné materiálne zabezpečenie.
Deň rodiny má ambíciu ukázať, že otec nablízku, ktorý sa stará o svoju rodinu, je väčšia hodnota ako kariérny postup, lepší výkon, rýchle auto alebo veľký dom.
Verejné podujatia ku Dňu rodiny sa budú konať v obciach a mestách spôsobom, akým to umožní epidemická situácia,  prípadne aj  v neskorších termínoch. Organizátori však pripravili aktivity, ktorých sa môže virtuálne zúčastniť celé Slovensko.  Tak i v online priestore zaznie, že Otec nablízku je to, na čom záleží.

Dávame do pozornosti prvú video pozvánku ku Dňu rodiny 2021.
Je spomienkou na predchádzajúce ročníky, ďalšie dokrútky k tohtoročnej téme téme sú v procese prípravy. V nedeľu 16. mája TV Lux prinesie na obrazovky program podujatia Deň rodiny v Košiciach, ktorý bude bude pozostávať z prenosu svätej omše o 10.00 hod,  rodinného popoludnia “Otec nablízku manželke i deťom” a modlitby Korunky Božieho milosrdenstva o 15.00.

Fórum kresťanských inštitúcií v spolupráci s Arcidiecéznym centrom pre rodinu v Košiciach vyhlásilo celoslovenskú umeleckú súťaž Dňa rodiny 2021 OTEC NABLÍZKU s témami: Ako ocko rozosmial mamku,  V náručí otca a mamy, Otec mi dal veľa, Akého otca potrebujem? Súťaže sa môžu zúčastniť nádejní umelci všetkých vekových kategórií a to vo formách výtvarná, fotografická, audiovizuálna, literárna – poézia alebo – próza. Cieľom súťaže je poskytnúť priestor deťom, mladým i dospelým na zamyslenie sa nad dôležitosťou otca v našich rodinách, životoch. Súťažná forma je už len spôsobom zdieľania vzácnych myšlienok, ktoré v sebe nosíme. Dôležitá je práve samotná tvorba, zastavenie sa a zamyslenie sa nad otcovstvom vo svojom živote. Každý má otca – biologického, duchovného, či v neposlednom rade nebeského Otca v jeho širokej zmysluplnej prítomnosti. Súťaž je i inšpiráciou na tvorivé  aktivity pre rodiny, ktoré vtiahnu ocina do diania a zachytením výnimočného spoločného okamihu sa podelia o svoje šťastie s ostatnými.
Práce je potrebné zaslať spolu s osobnými a kontaktnými údajmi elektronicky najneskôr 31. mája 2021 prostredníctvom formulára na webstránke: Umelecká súťaž Dňa rodiny 2021 Súťaž bude vyhodnotená ku Dňu otcov, na úspešných tvorcov budú čakať zaujímavé ceny – rodinné víkendové pobyty, knihy, elektronika, či iné vecné odmeny. Viac informácií, aktivít a podujatí je k dispozícii na www.denrodiny.sk i facebooku Denrodiny.

Za tím Deň rodiny 2021
Dobroslava Baranová
info@denrodiny.sk
denrodiny.sk
Fórum kresťanských inštitúcií

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno