Jeruzalem v Ježišových časoch (materiály na domácu katechézu na stiahnutie)

2
1168

Prežívame Veľký týždeň, v ktorom si opakovane pripomíname nesmiernu lásku nebeského Otca voči nám. Veľký týždeň je bohatý na dôležité udalosti zo života Ježiša, krásne state z Písma, špecifické obrady v kostoloch. Tento rok Veľkú noc kvôli koronavírusu budeme tráviť v našich domácnostiach a rodinách. Môžeme ich premeniť na „dejisko“, kde sa budú udalosti Veľkého týždňa odohrávať. Dávame vám k dispozícii podklad – model mesta Jeruzalem, ktorý si môžete spoločne vo vašich rodinách spraviť ako aktivitu. Zapojiť sa môže každý člen rodiny, malý alebo veľký. Aktivita je určená pre deti od 3 – 4 rokov. Samozrejme, každú vekovú skupinu zaujme niečo iné a veríme, že sa navzájom obohatíme. Výsledné dielo nemusí byť esteticky dokonalé; nech je také, aby nám viac priblížilo Božiu lásku. Aby sme sa vďaka tejto aktivite stretli s Ježišom vo Večeradle, v Getsemanskej záhrade, na Via Dolorosa, na Kalvárii… no najmä, aby sme na Veľkonočnú nedeľu našli odvalený kameň a prázdny hrob. Nech zmŕtvychvstalý Ježiš zapáli naše srdcia, naše rodiny.

Materiály pre tvorbu Jeruzalema Ježišových čias si môžete stiahnuť TU.

Download the PDF file .

.

Úvodná fotografia: pexels

2 komentárov

  1. Rafa by som poukazala na nezrovnalosti, ktore sa v obrazkoch vyskytuju:
    Prve obrazky, ktore navadzaju na tvorbu hradieb Jeruzalema a miest, ktore sa v evanjeliu spominaju v poslednych hodinach Jezisovho zivota, by som upravila podla mapy, ktora je uvedena nizsie.
    Pilat nebyval v pevnosti Antonia, ale – ako bolo zvykom dobyvatelov – v palaci Herodesa Velkeho. Herodes Antipas byval pravdepodobne v Palaci Hasmoneovcov. V pevnosti Antonia byvala posadka rimskych vojakov. Podla nalezov z min.roka aj krizova cesta, ktora podla tradicie vychadzala z pevnosti, sa bude musiet asi prehodnotit – to vsak nie je predmetom zaujmu v tomto clanku 😉

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno