Editoriál: Prečo sa spájame s Postojom?

25
1738

7 rokov. To je vek portálu zastolom.sk.

7 rokov zanieteného sprevádzania kresťanských rodín na ceste viery.

7 rokov úsilia o to, aby mal, v duchu nášho motta, Boh miesto za každým rodinným stolom.

7 rokov zmysluplnej tvorivej práce: publikovania článkov, tvorby nástrojov na slávenie liturgického roka v rodine, rozvíjania eshopu a starostlivosti o našich zákazníkov, rozširovania zoznamu odporúčaných psychológov…

S veľkou vďakou za tieto roky vstupujeme do ďalšej sedemročnice v spolupráci s portálom Postoj.sk.

Portál zastolom.sk bude naďalej aktívny a navštíviteľný. Kedykoľvek môžete nazrieť do archívu našich obľúbených rubrík, ako napr. Manželská komunikácia, Odovzdávanie viery či ďalších. Vítaní ste tiež v našom obchodíku, ktorý plánujeme pre Vás naďalej rozvíjať. V prípade potreby je tu pre Vás zoznam odporúčaných psychológov a kresťanských koučov.

Nové články budeme pre Vás od 1.9.2020 publikovať ako blog zastolom.sk na portáli Postoj.

Veríme, že týmto krokom budeme môcť ešte lepšie napĺňať naše poslanie sprevádzania rodín na ceste viery. Spojením s Postojom sa uvoľníme spod tlaku na kvantitu, ktorý sme pri prevádzkovaní vlastného webu cítili, a budeme sa môcť zamerať ešte viac na kvalitu. Plánujeme znížiť počet publikovaných článkov a zvýšiť zacielenosť na témy, ktoré považujeme za dôležité. Zároveň veríme, že spojením s Postojom zasiahneme ešte väčšiu čitateľskú základňu než tomu bolo doteraz.

Zamerať by sme sa chceli na „naše“ témy ako slávenie liturgického roka v rodine, manželská komunikácia a spiritualita, ženská a mužská spiritualita, odovzdávanie viery deťom, odtabuizovanie ťažkých tém ako pornografia a domáce násilie v kresťanských rodinách a ďalšie.

Na záver trochu osobnejšie. Práca v online priestore má svoje výhody i nevýhody. Medzi nevýhody patrí to, že nám celé roky chýba Vaša bezprostredná spätná väzba. Vidíme čísla čítanosti, no z nich nevieme, koľkým z Vás sa článok páčil či nepáčil, či bol alebo nebol užitočný. To nám naznačujú „lajky“ pod článkami, no z nich tiež nevieme, nakoľko daný text zasiahol či nezasiahol do Vašich životov, či Vám priniesol len chvíľkovú inšpiráciu alebo niečo, čo pretrvalo. Preto Vás chceme veľmi pekne poprosiť o 1 minútku Vášho času a aspoň 1 vetu, v ktorej do komentáru pod tento text napíšete, čo Vám portál zastolom.sk doteraz dal. ĎAKUJEME VEĽMI PEKNE!

Ďakujeme za Vašu doterajšiu priazeň. Veríme, že pre Vás budeme aj naďalej užitoční.

 

V mene celého zastoláckeho tímu,

Andrea a Marcel Mikolášikovci

zakladatelia portálu zastolom.sk

Fotografia: pixabay

25 komentárov

 1. Ďakujem za Váš prínos pre tento svet, pre našu krajinu. Ďakujem že pridávate hodnotné články. Ste zdrojom mnohých cenných rád a inšpirácii nielen pre rodiny.

 2. Ďakujem za všetok čas a energiu, čo ste do super projektu zastolom.sk venovali. Mnohé z článkov veľmi pomohli a povzbudili. Prajem veľa Božieho požehnania a tvorivých nápadov!

 3. Mnohé články pre mňa ako ženatého gréckokatolíckeho kňaza boli inšpiráciou do vlastnej rodiny, ale aj pre mojich veriacich, ktorým som ich reprodukoval aj prostredníctvom farského oznamovateľa. Rady do manželstva, rady k výchove detí, články o zraneniach po potrate… Zostávam v priazni a žehnám vám, aby ste svojou misiou naďalej šírili radostnú zvesť Kristovho evanjelia.

 4. Dobry den,

  Nečítam články na pravidelnej baze, ale keď zbadam články od Andrejky mikolasikovej tak tie clanky si čítam viac krát za sebou, tie ma posúvajú vpred nakoľko z nich cítim veľkú otvorenosť a hĺbku byt viac zasadený pri Bohu. Ďakujem aj za vas eshop odtiaľ mame liturgické obrázky a sú úžasné pre našu rodinku….ste úžasní….ďakujeme za všetky články…

 5. Vdaka za prakticke rady hlavne k manzelskemu zivotu. A hlavna vdaka za odtabuizovanie vaznych tem (napr. k teme sexuality v manzelstve, kde je potrebne aj dospelym ludom obcas otvorit oci)
  Nech sa dari aj nadalej

 6. ako slobodný dnes-čoskoro-tridsiatnik som možno nebol úplná cieľovka, ale zastolom.sk som začal čítať kvôli článkom, ktoré ani neviem nejako stručne opísať, tak poslúži niekoľko adjektív; pútavé, kvalitne spracované, žiadna katolícka báječná žena ani modrý koník, teologicky presné a zároveň kriticky uvažujúce, náboženské i psychologické, praktické i duchovné – a najmä ľudské, chápajúce a normálne. Hej, ťažko sa v tom vyznať, ale veď ste sa zasa toho napublikovali – a z rôznych súdkov. Jedna vynikajúca príprava na rodinný život.
  Blog vítaný, dúfam, že sa impakt trocha zvýši, lebo tento webík mi bude celkom chýbať. Teším sa na nové texty.

 7. Ďakujem za podnetné články a odvahu načrieť aj tému náročných situácií. 😉👍🏻
  Nech Pán požehnáva aj ďalšie Vaše aktivity. 🙏🏻

 8. Najvacsi prinos pre mna – po precitani jedneho clanku od sefredaktorky sme s manzelom (na nase zelanie) dostali knihu Kontemplativni exercicie od Jalicsa a vydali sme sa na cestu ku kontemplativnemu zivotnemu postoju.
  Za toto vyznamne nasmerovanie velmi dakujem! Rada by som napisala aj par slov mailom….

 9. Portál zastolom.sk je môj najobľúbenejší. Viackrát mi pomohol pri rôznych manželských otázkach i pri objavovaní ženskej spirituality. Praktické rady, inšpirácia, múdrosť, duchovné načerpanie, pokoj. Ďakujem vám za vašu krásnu prácu! Spolupráca s Postojom sa mi páči, obávam sa však toho, že vaše články ľahšie prehliadnem, keďže ide o blog.

 10. Chcem sa Vám týmto poďakovať za krásne obohacujúce články plné inšpirácií ale aj podnetov na ďalšie premýšľanie. Vždy som rada navštevovala vašu stránku a veľa krát som ju odporučila dobrým priateľom o ktorých som vedela že aj pre nich bude prínosná. Čítam aj postoj.sk takže vaše spojenie ma teší. Nemusím chodiť na obe stránky ☺️ Želám vám veľa Božieho vnuknutia na písanie ktoré bude pre kresťana vanutím Ducha svätého skrze Vás.

 11. Dakujem aj ja za Vase hodnotne clanky, ktore ma sprevadzali od zaciatku vztahu s uz mojim manzelom a aj teraz pocas materstva. Nie su povrchne a to sa mi vzdy pacilo. Drzim palce so spolupracou s Postojom, ktoremu tiez fandim.

 12. ďakujeme za existenciu zastolom.sk, držím palce pri jeho ďalšom fungovaní, kartičky svätých a iné praktické veci z e-shopu používame takmer denne pri formovaní našich detí ale aj nás dospelých.

 13. Ďakujem za inšpirujúce články.Veĺmi ma oslovovali články od Andrea Mikolášiková a Katarína Winterová.Ďakujem za povzbudenia a inšpiráciu.

 14. Za stolom a s kávou :). Mám rada texty, ktoré populatizujú vážne témy. V spleti informačných zdrojov je často ťažké nájsť usmernenia v životných situáciách. Vám sa to darí. Publikujete články, ktoré majú základ v katolíckej náuke a zároveň sú šité pre bežného človeka, ktorý dennodenne niečo „rieši „. Môžem povedať, že píšete rečou môjho kmeňa ;). Vyprosujem veľa tvorivých síl i v ďalšom období na Postoji. Mnohaja i blahaja lita. 🙏

 15. Pre mna osobne tento portál v istom obdobi bol aj príležitosťou ako poslúžiť rozvedenym zopár vlastnými príspevkami, čo pre mna znamenalo veľa. Zastolom sk je jedinečný svojim obsahom so zameraním na manželstvo a rodinu a nebojí sa odkrývať aj náročné témy. Ďakujeme Bohu za vás!

 16. Velmi ocenujem, ze ste pocas Velkej Noci zverejnovali texty k slaveniu rodinnej liturgie. Nasa rodina sa este viac zjednotila pri spolocnom domacom slaveni liturgie Slova a mohli sme hlbsie prezit Velkonocne trojdnie, kedze sa aj nase male deti mohli aktivne zapajat do diania.

 17. Ked potrebujem povzbudenie a konkrernu radu pre partnersky ci rodinny zivot, inspiraciu, podnet pre rozmyslanie navstevujem zastolom.sk

  Jeden clanok o manzelstve mi v krize tak pomohol, ze jeho citaty mam v mobile na ploche, aby som si to vsimala a pripominala.

  Dakujem, ze otvarate temy, ktore su tak potrebne.

 18. Dali ste nám mnoho inšpirácii do rodinného života, na prácu s deťmi. Aj vďaka Vám trávime viac času spolu i s Pánom. Vrúcna vďaka.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno