Blogujúcaluca: O špinavých nechtoch a iných prioritách

3
1503

Na tento blog sa chytám už dlho. Nie síce tak dlho ako dlho sa chytám odlakovať si nechty na nohách, ale aj tak dlho. A má byť o nechtoch na rukách. Mojich, špinavých. Mám ich hrozné. Stále sa mi robia zádery. Štiepia sa mi. Hrozne ťažké, asi pre mňa aj nemožné, je udržať ich čisté, nie to ešte pekne upravené. Trápi ma to už tiež celkom dlho. Dlhšie ako neodlakované nechty na nohách.

Konečne som prišla na to, čím to je. Je to kvôli nášmu domu! Kvôli riadom, kvôli vysypaným koreninám, kvôli plnej práčke, kvôli žehleniu, kvôli nepoliatym kvetom, kvôli rozhádzaným topánkam, kvôli pokrčenému prehozu na gauči. Kvôli všetkému. Lebo kvôli tomu všetkému ja nemám čas si tie nechty pravidelne vyčistiť, opilníkovať a nakrémovať. A ešte aj kvôli fejsbuku to je. A kvôli špinavému umývadlu v kúpeľni, ktoré si všimnem, keď si idem po pilník. Proste to nestíham všetko. A tak nechty čakajú. Už roky. A ja po tých rokoch prichádzam do úžasu.

Dokelu. Veď večer, keď ideme spať, tak s nami nejdú do postele ani umyté riady, ani poliate kvety, ani poskladané prádlo, ale idú tam s nami tie moje špinavé nechty! Bastrikuly motyka! Aby sa nepovedalo, sem-tam chodím na manikúru. Vtedy vyzerajú upravene, chvíľu. Pokým nejdem na pieskovisko…

Ja skrátka musím prehodnotiť priority a väčšiu váhu dať tomu, čo si so sebou vezmem do hrobu a do postele. Gudbáj uprataný byt, čaute čisté nechty!

Na jedných manželákoch v Rodinkove (vrelo odporúčam) sa nám zapáčil tip od jedného manželského páru, volá sa fond krásy. Už ho máme aj my. Na manikúru. Na pedikúru. Na kozmetiku najviac. Ja som celkom dlho používala len kokosáč, sprcháč, deodorant, špirálu, make up a micelárnu vodu a zubnú pastu. Aj tak som si dokázala zohnať manžela. Ale potom som začala starnúť. Celkom zrazu som si to uvedomila. A začala si pestovať nové návyky MTZ (materiálno technického zabezpečenia) toho Božieho chrámu, čo mi dal pán Boh do opatery. Moje telo. Aj po tomto uvedomení mám stále isté nedostatky. Ale je to lepšie. Stále sa asi viacej starám o náš dom než o ten Boží chrám, ale pracujem na sebe. Zaujímavé je, že už aj malá Luca začína. Som rada, že nečaká do tridsiatky ako ja. Len keby menej môjho čistiaceho krému jej bábiky potrebovali… Tých ranných mojich kúpeľňových 8,5 minút robí u mňa zázraky. Teším sa na ne, odkedy otvorím oči. Viacej som začala vnímať, ako ich potrebujem. Vyčistiť si pleť, dobre ju hydratovať, trochu prikrášliť. Dosť mi v tom pomohli kamošky – poradili značky kozmetík, rôzne postupy. Len tie nechty neviem doladiť. Asi večer pri umývaní zubov by som sa im mohla povenovať. Skúsim to tak. Dám si vedľa kefky pilník.

A ešte raz sa s úžasom musím zamyslieť nad sebou samou – ako môžem byť taká nerozumná, že naozaj viacej dbám o to, ako vyzerá naša domácnosť než o to, ako vyzerám ja sama? Chápete to? Chudáčik môj manžel. Idem si odlakovať tie nechty na nohách…

Zdroj fotografia: www.pixabay.com

3 komentárov

  1. Rozumiem, co ste chceli tymto blogom povedat, ale…preco!!! pisete o vasich spinavych nechtoch, ked je to totalna blbost??? Ja sama mam viac deti, doma bezny neporiadok aj napriek priebeznemu upratovaniu, mam kamosky, co maju este viac deti ako ja a aj viac roboty a prepacte, ziadna z nas nemame spinave nechty, hoci na manikuru pravidelne nechodime..
    Ved predsa pri tom nekonecnom prani a umyvani vsetkeho mozneho tam ta spina nema ako ostat(ak prave nesadime cely den v zahrade alebo nepresadzame kvety) och…

  2. Och, och, och 🙂 Ja chodim na tento web najma kvoli Luci. Velmi dobre sa to cita, mam velmi rada tento styl humoru :-D.
    Mimochodom nechty mam tiez otrasne, horsie ako kedykolvek predtym. Deti 5 a kvalitny neporiadok vsade naokolo. Ale aspon som dnes stihla prezliect nasu postel manzelsku po asi 4 mrsiacoch

  3. No, poviem vám, ja sem chodím len kvôli Lucii .:))) Viac takychto blogov. Vtipne, mile, realisticke a bez pretvarovačiek. Tak mi to príde. Vdaka.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno