Ako anjel strážca pomáhal sv. Veronike Giuliani pri práci

0
1714

Katolíci veria, že Boh každému človeku dáva anjela strážcu, ktorý je neviditeľným duchovným sprievodcom, ktorý nás sprevádza počas celého života. Aj keď ho nevidíme, často je jeho prítomnosť citeľná a jeho podnety nás môžu viesť cestou cnosti.

Sv. Veronika Guiliani si veľmi dobre uvedomovala prítomnosť svojho strážneho anjela, každý deň s ním hovorila a často ho aj videla. Dokonca aj jej krstná mama videla Veronikinho strážneho anjela, keď mala sedem rokov a prijímala sviatosť birmovania.

Sv. Veroniku jej strážny anjel chránil pred útokmi diabla, a pretože ju démon napádal často, Panna Mária poslala ďalšieho anjela, aby ju pred týmito útokmi zla ochránil.

Veronika tiež zažila niekoľko mystických vízií pekla. Zakaždým ju sprevádzal jej strážny anjel, ako jej spoločník a ochranca.

V tom čase, keď jej strážny anjel pomáhal počas týchto mimoriadnych nadprirodzených udalostí, sa jej dostávalo pomoci i s bežnými povinnosťami. V kláštore Veronike pomáhal jej strážny anjel v kuchyni, asistujúc jej pri základných prácach – varení a umývaní riadu.

Veronika mala hlbokú a trvalú lásku k Bohu a každý deň sa v modlitbe s ním stretávala. To ju otvorilo nespočetnému množstvu milostí, vrátane možnosti vidieť svojho anjela strážcu. Bol to veľký dar, ktorý bol určený na jej posvätenie.

Mnohé stretnutia, ktoré Veronika so svojím anjelom strážcom mala, nám pripomínajú, že náš strážny anjel je tu, s nami, práve teraz. Možno ho nevidíme, ale je tu a chce nám pomôcť.

Niekedy všetko, čo musíme spraviť, je len požiadať o pomoc a mať pevnú dôveru v Pánovu moc. Aj keď nám možno náš anjel strážny nepomôže umývať riad alebo uložiť deti do postele, je tu ako duchovný sprievodca pripravený pomôcť nám nasledovať Božiu vôľu.

https://aleteia.org/2018/10/02/how-a-guardian-angel-helped-st-veronica-giuliani-with-her-chores/

Preklad: Soňa Záňová

Zdroj fotka: www.pexels.com

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno