6 najlepších kníh o svätých

0
2508

Svätí a svedectvo ich života nás už od nepamäti inšpirujú a pozývajú k tomu, aby sme vlastný život neprežívali len na povrchu. Tak ako Ježiš volal Petra, tak nás aj oni pozývajú vystúpiť z loďky spraviť zdanlivo nemožné. Vyjsť zo svojej zóny komfortu, aby sme sa stali svetlom a soľou. Aby sme svetu vôkol nás ukázali, že existuje aj iná realita než tá, ktorú vidíme svojimi ľudskými očami. Realita na prvý pohľad nebadaná, no oveľa viac skutočná.

Bolo by nedôstojné tvrdiť, že sa im utrpenie vyhýbalo. Práve naopak. Boli stelesnením tých, ktorým Ježiš povedal: „Vezmite svoj kríž a nasledujte ma.“ Vzali svoj kríž a hoci ich mnohokrát tlačil k zemi, oni kráčali vzpriamene, nebojácne a verne. V ústrety Kráľovi.

Veď predsa, ako by sa mohli nechať zlomiť pozemskými bôľmi, keď vnútri v sebe prežívali nadprirodzenú plnosť Božej prítomnosti?

Prinášame vám tie najlepšie knihy o svätých, ktorých svedectvo je aktuálne aj dnes. A to aj napriek tomu, že po tejto zemi kráčali pred desiatkami až stovkami rokov.

Anna Katarína Emmerichová – životopis (Thomas Wegener):

Thomas Wegener je dodnes mnohými odborníkmi považovaný za jej dvorného životopisca. Táto biografia otvára pred čitateľom celkom nový pohlaď na Božie stvorenie a Božiu Prozreteľnosť, ktorá sa dáva poznať v nadprirodzenom zjavení zoslanom nielen blahoslavenej Anne Kataríne Emmerichovej, ale skrze ňu aj všetkým nám.

 

 

 

Svätá Gemma Galgani (Peter Juan Pablo Bako):

Svätá Gemma Galgani (1878-1903) je známa pod titulmi ako: „Ovocie Kristovho umučenia“, „Dcéra Kristovho umučenia“, „Kristova nevesta“ alebo „Obeť lásky“. Charakterizovalo ju jej zamilovanie sa do ukrižovaného Krista, ktorého láskavý výzor túžila niesť na vlastnom tele. Okrem stigiem ju zdobil telesný kríž v podobe chorôb ako sú: zakrivenie chrbtice, zápal mozgových blán, úplná strata sluchu, vypadanie všetkých vlasov, paralýza údov, čiže strata pohybu, tuberkulóza. Po duchovnej stránke prežívala ukrutnú tmu, ba dokonca priame napádanie zlého ducha (obsesia), fyzické mučenie, pokušenia rôzneho druhu a pod. Všetko jej to však slúžilo na osobné posväcovanie a ešte väčšiu lásku k Ukrižovanému.

 

Príbeh mojej duše (Terézia z Lisieux):

Kniha Príbeh mojej duše je autobiografický román zo života svätice, ktorá svojim pokorným životom dokázala ovplyvniť tisíce ľudí, napriek tomu, že nevyšla z kláštora. Príbeh zakúsenia Božej veľkosti a nežnosti. V knihe je opísaný život sv. Terézie z Lisieux od detstva až po jej posledné slová.

 

 

 

Žena – Edita Steinová (Edith Steinová):

Edita Steinová je považovaná za jednu z najdôležitejších žien 20. storočia. Jej listy ženám sú výsledkom reflexívnych diskusií s predstaviteľmi katolíckeho feministického hnutia v nemecky hovoriacich krajinách medzi svetovými vojnami.

Kniha Žena – Edita Steinová obsahuje aj nedostupné materiály o spiritualite laickej i zasvätenej ženy. Kniha je zbierkou esejí, ktoré vznikli po dlhých hodinách uvažovania a diskutovania o splnení úlohy ženy vo všetkých oblastiach života.

 

Zázraky Pátra Pia (Renzo Allegri):

Svätý kapucínsky kňaz Páter Pio (kanonizovaný v roku 2002) patrí k najobľúbenejším svätcom 20. storočia. Taliansky novinár Renzo Allegri sa podujal nezaujato zozbierať svedectvá o nadprirodzených javoch, ktoré sprevádzali život charizmatického mnícha. Páter Pio priťahoval do zapadnutého juhotalianskeho mestečka tisíce pútnikov. San Giovanni Rotondo sa už počas života Pátra Pia stalo dejiskom neuveriteľných príbehov množstva ľudí, ktorí o nich svedčia v tejto knihe. Dočítate sa o stigmách i bilokáciách, o proroctvách i mnohých uzdraveniach, o javoch, ktoré veda doteraz nedokázala vysvetliť, o obráteniach a o dobre, ktoré svätec so stigmami dokázal prebúdzať v ľuďoch.

 

Pápež zázrakov (Andreas Englisch):

Vládol s Karolom Wojtylom, legendárnym pápežom Jánom Pavlom II. vo Vatikáne Duch Svätý? Charizmatický muž, ktorého si dodnes pripomínajú davy ľudí so slzami v očiach. Neobyčajne obyčajný muž. Bol natoľko neobyčajný, že jeho pontifikát sprevádzali zázraky? Blahorečenie Jána Pavla II. 5. mája 2011 len potvrdilo to, čo autor knihy Pápež zázrakov Andreas Englisch, vatikánsky expert pozoroval už v dvoch desaťročiach: existuje mnoho znamení, ktoré sa vyskytli ako nadprirodzené udalosti okolo poľského pápeža.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno