Kompas – Ako viesť deti správnym smerom

kompas_obalka_finalna_prednaKompas – Ako viesť deti správnym smerom

Táto príručka vznikla na základe skúseností mnohých kresťanských rodičov, ktorým sa svoje deti podarilo vychovať na charakterných a úspešných dospelých ľudí. Obsahuje teda stovky poznatkov a osvedčených rád, ktoré spolu s poctivým teoretickými rámcom môžu byť pre všetkých odhodlaných rodičov spoľahlivým kompasom na ich ceste výchovy.

Korene problémového správania mladých ľudí často siahajú do detstva prežívaného v narušenej rodine. Zdá sa však, že prekvapujúco veľa problémových mladých pochádza z normálnych rodín. Akoby obrovské množstvo bežných rodičov robilo vo výchove napriek najlepšej snahe nejakú chybu! Ako je možné, že relatívnemu materiálnemu dostatku a všemožnému úsiliu rodičov dopriať svojim deťom len to najlepšie sú výsledky výchovy často také žalostné? Dlhoročný stredoškolský učiteľ a riaditeľ J. B. Stenson vidí vysvetlenie v dvojakom prístupe rodičov k výchove: existujú tzv. „piknikové (konzumné) rodiny“ a „rodiny prežívajúce dobrodružstvo“. Tajomstvo úspechu tých druhých tkvie v jasnej predstave rodičov o tom, akých dospelých chcú zo svojich detí vychovať, a v ich „líderskom“ prístupe, teda v odhodlaní budovať vo svojich deťoch charakter. Pracovnou metódou je pritom posilňovanie cností, ktoré ako vynikajúci spôsob rozvoja ľudskej osobnosti ponúka ako antická, tak kresťanská tradícia. Zdravý úsudok a svedomie, zmysel pre zodpovednosť a férovosť, sebadisciplína, vytrvalosť a odvaha – vďaka týmto kvalitám budú muži a ženy, ktorí raz vyrastú z vašich detí, dôveryhodnými ľuďmi, obľúbenými priateľmi a dobrými manželmi a manželkami.

 

 

Cena: 5,90 EUR

Ak si knihu „Kompas – Ako viesť deti správnym smerom“ chcete kúpiť, môžete tak urobiť v našom eshope – klik sem.

Autor: James B. Stenson

Vydavateľ: redemptoristi – SMN

Počet strán: 184 strán

Rok vydania: 2016

Rozmery: 135 x 210

Väzba: brožovaná

ISBN: 978-80-89342-93-8

Kúpou knihy cez tento portál podporujete činnosť www.zastolom.sk. Ak sa vám tento portál pre kresťanské rodiny páči a chceli by ste prispieť k jeho tvorbe, objednajte knihu aj vašim známym – sestre, kmotre, susede.