Zastolom.sk chce byť pre rodiny sprievodcom na ceste viery                   

0
98

Viete, aký je rozdiel medzi civilným a kresťanským manželstvom? Čo v každodennom živote znamená, že manželstvo je obrazom lásky Krista a Cirkvi? Ako viesť v dnešnej dobe deti k Bohu? Táto a podobné otázky nás viedli k vytvoreniu stránky pre kresťanských manželov a rodičov zastolom.sk. Jej víziou je sprevádzať rodiny na ceste viery. Čitatelia na nej denne nájdu nové články, rozhovory, svedectvá a recenzie.

Príbeh stránky zastolom.sk začal za hranicami Slovenska, v dedinke Trumau neďaleko Viedne. S manželom sme žili tri roky v komunite pri Medzinárodnom teologickom inštitúte (International Theological Institute). Boli sme hlboko dotknutí životom viacerých rodín, ktoré sme tam spoznali. Sedemdetná rodina gréckokatolíckeho kňaza prichádzajúca každý deň sláviť liturgiu do maličkej kaplnky nás vyrušila z nášho „s malým dieťatkom sa to nedá“. Zanietenie pre kresťanskú výchovu detí, pre ktoré boli manželia ochotní ísť sa súdiť, zatriaslo naším vnímaním toho, kto je prvým a najdôležitejším vychovávateľom detí. Prijatie, ktorého sa nám dostalo od cudzích ľudí nám pripomenulo, že pohostinnosť je jednou z hlavných kresťanských cností. Život v Trumau v nás vyvolal túžbu žiť kresťanské manželstvo a vôbec rodinný život tak naplno, ako sa len dá.

Ako to súvisí s webovou stránkou zastolom.sk?

Kresťanský život sa dá žiť v plnosti len v komunite ľudí, ktorí spolu slávia liturgický rok, zdieľajú svoje radosti i starosti, spoločne hľadajú a nachádzajú odpovede na svoje otázky.

My takúto komunitu máme. Často však nevieme ako sláviť sviatky v rodine a v komunite. Ako a vlastne o čom sa zdieľať? Ako neustále prehlbovať náš manželský vzťah? Ako viesť deti k Bohu? Ako…? Otázok máme viac než dosť.

Rozhodli sme sa vytvoriť stánku, ktorá bude sprievodcom v našom a veríme, že aj vo vašom hľadaní – manželskej a rodinnej harmónie a šťastia, svätosti, tváre Boha… Zastolom.sk chce byť vaším sprievodcom na ceste viery. Chceme prispieť k tomu, aby Boh mal miesto za každým rodinným stolom.

Preto budete u nás denne nachádzať nové články zamerané na dva tematické okruhy: manželstvo a rodičovstvo. Obidva okruhy budeme ponímať komplexne – z teologického a psychologického pohľadu. Budeme písať na témy: manželská spiritualita, manželská komunikácia, teológia tela, láska a plodnosť, výzvy manželstva (bezdetnosť, rozvod, nesviatostné manželstvo), materstvo, otcovstvo, výchova detí ku viere, slávenie sviatkov v rodine. Aby sme vám ušetrili čas v kníhkupectve, každý mesiac pre vás pripravíme tri recenzie knižných titulov – jedna pre manželov, jedna pre rodičov a jedna pre deti.

Písať budú pre vás autori vo veku okolo 30 rokov, a to odborníci teológovia, psychológovia, žurnalisti a iní. Väčšina z tímu autorov žije v manželstve a vychováva deti.

Ak sa nám podarí prispieť aspoň trochu k tomu, aby vo vašom manželstve rástla harmónia a jednota podľa vzoru lásky Krista a Cirkvi, naše úsilie nebude márne. Ak sa nám podarí byť vám nápomocní pri vedení vašich detí k Bohu, bude to našou najväčšou odmenou. Prosíme Vás preto o Vaše modlitby aj o finančnú podporu, ktorá nám umožní pripravovať kvalitný a pútavý obsah.

Andrea Mikolášiková, šéfredaktorka zastolom.sk

PS: Ak si chcete byť istí, že vám neujde žiadny zaujímavý článok, prihláste sa na odber newslettru alebo nás lajkujte na Facebooku.