Sedem vecí, ktoré žena potrebuje vedieť o vzťahoch

0
819

Raz som začala bezhlavo randiť s jedným „milým“ drogovým dílerom.

Stalo sa to krátko po tom ako som počula mantru „môžeš byť povolaná k tomu, aby si žila sama“ v spojení s kresťanským „sľubom čistoty“.

Bolo to v nedeľu popoludní v izbe, ktorá nutne potrebovala nové koberce. Po vypočutí dlhého rozprávania od staršej slobodnej ženy o tom, ako si vlastne užívala svoj život, pretože to bolo to   najlepšie, čo Boh pre ňu pripravil, a o tom, ako my tiež potrebujeme prijať, že ostať slobodný môže byť Boží plán pre nás, som sa rozhodla, že v mojom súčasnom vzťahu už nie je čas na žiadne normy. Nepochybne, tá žena mala tie najlepšie úmysly, ale tie žiaľ mali na mňa presne opačný účinok.

Vzťah medzi mnou a pánom milým drogovým dílerom netrval dlho, pretože on bol len jedným z mnohých mužov, ktorých som sa snažila napraviť, vyliečiť, zachrániť. Moja láska ho nikdy nezmenila. On však bol mojim posledným počinom v tábore, kde som verila klamstvám o vzťahoch a nemala som nastavené žiadne pravidlá pre moje stretávanie sa s mužmi.

Prežila som roky v manželstve, urobila celý rad chýb počas chodenia (aj s jedným milým drogovým dílerom) – tu vám ponúkam zopár užitočných poznatkov, ktoré som sa naučila o vzťahoch, hoci často tvrdým spôsobom.

Tu je sedem vecí, ktoré by ženy mali vedieť o vzťahoch:

1. Tvoja láska ho nezmení. Nepochopenie tejto skutočnosti je dôvodom, prečo randíme so „zlými chlapcami“ a pohrávame sa s myšlienkou,že ich zmeníme. Milujeme pekné príbehy ako Kráska a zviera s predstavou, že naša láska pomôže nášmu vyvolenému zanechať svoje staré spôsoby a objaviť čistotu, pripadne triezvosť a v najlepšom prípade dokonca aj Ježiša. Ale pravdou je, že romantická láska človeka nezmení. Ak váš muž má okolo krku uviazaný mlynský kameň a potápa sa na dno oceánu, nemôžete mu pomôcť vyplávať na hladinu len tým,že sa naňho „prilepíte“. Nakoniec by ste sa ocitli na dne oceánu spolu s ním.

2. Muži sa chcú cítiť potrební. Je dôležité byť samostatnou a schopnou postarať sa o seba, ale v prípade, ak sa začnete správať tak, akoby ste mali na čele napísané „nepotrebujem žiadneho chlapa“, môžete ho tým odradiť. Muži sú spokojní, ak vedia, že sú potrební vo vašom živote. Či už v tom, že opravia vaše auto, zabezpečia vás finančne, alebo vyriešia nejaký problém. Mužom sa v skutočnosti páči, ak ich požiadame o pomoc. Vytvorte na to vo svojom vzťahu priestor, vzdajte sa časti vašej kontroly nad všetkým a nebojte sa dať mu príležitosť pomáhať.

3. On už má jednu mamu. Nevynesie odpad, neprestane sledovať futbal, nechce upratať pivnicu. Je jednoduché mu to pokojne pripomínať vždy pred prácou, po práci, pred spaním a potom znovu a ďalší deň znovu dookola, vždy trochu dôraznejšie. Na začiatku nášho manželstva som verila, že ak príjemným tónom hlasu znovu a znovu žiadam svojho manžela niečo urobiť, nemôže to brať ako sekírovanie. Nie je to tak. Nástojčivosť vedie k negatívnym dôsledkom. Zamerajte sa na pozitíva vo vašom vzťahu a riešte to, čo je skutočne dôležité.

4. Zaslúžite si celoživotný záväzok, nie záväzok založený na sociálnej sieti. Pravdou je, že mnoho žien už neverí, že si zaslúžia niečo lepšie ako občasnú správu alebo príležitostné nočné rande. Ak chcete celoživotný záväzok, budete si musieť v súlade s tým nastaviť aj svoje pravidlá. Príde vám neskoro večer správa Čo tak si niekam vyraziť?“ ? Boli sme predsa stvorené pre viac než len smiešne pokusy o randenie. Držte sa muža, s ktorým bude vzťah behom na dlhú trať.

5. Manipulácia váš vzťah rýchlo pokazí. Plačeme alebo hovoríme polopravdy, aby sa situácia vyvinula v náš prospech. Zvíťaziť v hádke alebo dosiahnuť, aby sa veci urobili tak ako chcem ja, nám nezlepší náš vzťah – v skutočnosti ho môže práve zhoršiť. Buďte priame a naučte sa zvládať konflikty zdravou komunikáciou a kompromisom.

6. Muži nevedia čítať naše myslienky. Všetky to teoreticky vieme, ale mnohokrát sa správame tak, akoby muži v našom živote mali presne vedieť, čo máme na mysli, bez toho, aby sme im to museli povedať. Ak chcete, aby vám váš muž povedal, že nie ste tučná alebo aby trávil viac času s deťmi,požiadajte ho o to priamo. Dajte mu šancu splniť vaše želanie namiesto toho, aby ste čakali, že bude čítať vaše myšlienky. Hovorte priamo namiesto chodenia okolo horúcej kaše alebo urážania sa.

7. Nie je to vaša posledná šanca. Mnoho žien zotrváva v zlých vzťahoch, pretože si nesprávne myslia, že toto je ich posledná šanca. Či si myslíme, že sme príliš staré, veľmi dlho mimo hru, príliš zmätené alebo že sme do vzťahu investovali už príliš veľa času – je bežným javom, že ostávame s nejakým mužom, pretože si myslíme, že je to buď on alebo samota ďalších 30 rokov. Poznám štatistiky, viem, aké ťažké je nájsť dobrého muža, ale neuverte klamstvu, že tuctový vzťah je vaša posledná šanca.

Ak si po prečítaní tohto článku máte zapamätať len pár viet, pamätajte si prosím toto: Láska nie je beznádejná. Ani na okamih neuverte tomu, že Boh nevidí vaše trápenie vo vzťahoch, v manželstve alebo vo vašej osamelosti. Nikdy nie je neskoro urobiť rozhodnutia, ktoré budú mať dopad na vaše budúce vzťahy. Nádej nás nikdy nesklame.

Zdroj fotografie: www.pixabay.com