Redakčná anketa: Ako najradšej /najčastejšie trávite spoločný rodinný čas?

0
106

Knihe o rodičovstve od Nickyho a Sily Leeovcov sa píše, že rodina by si mala pravidelne vyhradiť čas, ktorý prežijú jej členovia spoločne pri nejakej aktivite. Spoločné zážitky im tak pomôžu vybudovať silnejšie a dôvernejšie vzťahy.

Ako to vyzerá v praxi – zisťovali sme v rodinách spolupracovníkov stránky www.zastolom.sk.

 

WinterovciNáš spoločný rodinný čas trávime najradšej aktívne, čiže chodievame na výlety, prechádzky, menšie túry. Snažíme sa, aby sme sa cez víkend nerozdeľovali. Takže len naozaj v nevyhnutých prípadoch ide manžel s deťmi na výlet bezo mňa.

Chceme byť čo najviac spolu, aby deti cítili a prežívali krásu a hodnotu vzťahov. Aj z tohto dôvodu radi trávime čas s rodinou. Keďže obaja pochádzame z veľkých rodín, veľa času trávime so starými rodičmi, rodičmi, súrodencami či bratrancami a sesternicami.

Je pre nás dôležité, aby sme fungovali ako rodina, aby sme spolu prežívali čo najviac.

Nie je podstatné, kam ideme, či plánovane alebo spontánne, pre nás je podstatné, že sme spolu.

Katarína a Andrej Winterovci

(Katarína je pedagogička, prispieva článkami o výchove)

S manželom najčastejšie spolu trávime čas pri spoločnom jedle – hlavne spolu večeriame, ale niekedy sa nám podarí ísť spolu v meste na obed, keď sa nám zosúladia rozvrhy :). Najradšej máme rande, ale tých pre našu zaneprázdnenosť nie je toľko, koľko by sme chceli.

Diana a Filip Hricovci

(Diana je výkonná manažérka)

 

 

 

 

TravnickovciNajradšej a najčastejšie trávime náš čas vonku – či už na ihriskách spolu s inými deťmi a rodičmi alebo v prírode či na našej chate.

Janka a Marek Trávníčkovci

(Janka prekladá zo španielčiny)

 

 

Naša rodina najčastejšie trávi spoločný rodinný čas vonku v prírode. Obľubujeme menšie i väčšie výlety, dobrodružstvá, ležanie na deke na lúke, pri potoku. Rozprávame sa, šantíme a smejeme sa… Staršie deti obzvlášť teší, keď po nejakom taktom výlete zájdeme niekam na pizzu, koláčik či zmrzlinu. Vtedy je to taký „sviatok“.

Andrea a Matej Žiakovci

(Andrea má na starosti správu webu)

 

GrossmannovciNajradšej sme spolu, keď sedíme za stolom a pijeme kávu a rozprávame sa o prežitom dni.

Cez víkendy sme radi vonku, v prírode, či u rodičov.

Majka a Janko Grossmannovci

(Janko je psychológ, prispieva článkami zo psychológie)

 

Cez víkendy radi trávime čas s našimi koníkmi. Buď sa o ne staráme, upratujeme im prístrešok, cvičíme ich, jazdíme a chodíme na vychádzky. Cez týždeň sa každý deň snažíme nájsť si priestor na to, aby sme si spolu posedeli pri čaji alebo pri večeri a porozprávali sa.

Janka a Peter Solárovci

(Janka je redaktorka)

Zdroj fotografia: www.pixabay.com

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno