Recenzia: Konečne nejaké slovenské audioknižky pre školákov!

0
240

Karpinského Adela a Holasovej Strašidelné mesto práve prichádzajú k malým čitateľom aj na cédečkách. Ich príbehy zhmotnil majstrovský a zároveň beťársky hlas Jozefa Úradníka.

Čo robiť, aby sme dieťa odtrhli od telky a počítača a pomohli rozvíjať jeho vlastnú fantáziu? Jednoznačne, dajme mu do ruky knihu! A čo ak tú knihu dieťa do ruky vziať nechce? Skúsme si ju prečítať s ním, ako kedysi… No ale čo ak práve nemáme čas na čítanie vtedy, keď za nami príde? Nuž, pomôžme si audioknihou. Kvalitnou audioknihou, ktorá má svoju atmosféru a svoje posolstvo!

Na vianočný trh prichádzajú hneď dve také: Adela, ani to neskúšaj! Petra Karpinského a Strašidelné mesto – o svetle a temnotách Zuzany Holasovej. Sú určené predovšetkým deťom od 7 do 12 rokov, ale isto sa do nich započúvame aj my ostatní. Prinášajú totiž pútavé príbehy, sympatických hrdinov a vďaka stále „beťárskemu“ hlasu a interpretačnému majstrovstvu Jozefa Úradníka neskutočne živého ducha a perfektnú náladu, ktorá nás doslova vtiahne a už viac nepustí, kým ich nedopočúvame do samého konca.

Prvá z nich ponúka príbeh o Adele – dievčati, ktoré hrá futbal, miluje smiech a zábavu, jeho anjel strážny určite vyzerá ako Schwarzeneger, no predovšetkým, má dobré srdce a vie sa pobiť so životom… Jednoducho o jednom dievčati, ktoré žije možno aj niekde blízko nás a možno tak trochu aj v nás, v každom z nás. Nie je to preto príbeh výlučne len pre dievčatá. Pestrosťou príhod, ktoré sú samostatnými kapitolami, odkrýva kniha veselý kaleidoskop detského sveta.

Tak trochu strašidelný príbeh Zuzany Holasovej o Strašidelnom meste je „detskou fantasy“ o sile nášho vnútorného svetla, ktoré si nosíme v sebe, či už o ňom vieme, alebo nie. Vďaka dobrodružnej ceste súrodencov Janka a Aničky do temnej ríše Čierneho pána sa o ňom však môžeme dozvedieť veľmi veľa. Pomôže nám pri tom nielen červené autíčko, kvôli ktorému sa to všetko celé udialo, ale aj psík s menom Viera a kobylka Nádej, ktoré malých hrdinov sprevádzajú na náročnej ceste.

Spoločne sa teda započúvajme (či už pri hre, šoférovaní, žehlení alebo upratovaní bytu) a nechajme sa zaviesť do sveta fantázie.

 

(Linky na audioknihy sú afiliátne linky. Ďakujeme za Vašu podporu.)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno