Priateľské DVD k vašim deťom

0
482

Nielen kresťanskí rodičia sú často zaskočení obsahom detských filmov,  videí alebo tým, čo ponúkajú televízne kanály určené pre detského diváka. Mnohé z nich obsahujú príliš veľa násilia, vulgárny jazyk a správanie filmových postáv, ktoré je v rozpore s ich hodnotami.

Aby mamky a oteckovia mohli pokojne pripraviť  chutný obed svojim ratolestiam alebo len zapnúť práčku, pripravili sme ponuku DVD. Sú to programy, pri ktorých sa rodičia nemusia obávať, že ich deti budú počuť neslušné slová alebo budú vystavené strašidelným či surovým scénam. Naopak, deti sa veľa naučia, navyše spoznajú skutočné kresťanské hodnoty.

DVD – Brat František 4

Veselý brat František v tejto najnovšej časti zo série DVD Brat František poučí deti vo svojich nezvyčajných katechézkach  o veľkosti Ježišovho zmŕtvychvstania, o milostiach, ktoré sú nám dané cez sviatosti. A samozrejme deti môžu  oslavovať Pána aj cez pesničky z predchádzajúcich častí.

DVD  – Eko Klbko

Klbko sa vďaka trpezlivej a veselej povahe tety Vierky  naučí veľa o tom, ako máme byť citliví a starostliví voči svojmu okoliu. Učí sa, ako všetko so všetkým súvisí a ako by sme mohli pokračovať v Božom stvoriteľskom diele. Na množstvo pomotaných otázok mu odpovie nielen gazdiná Vierka, ale i otec Marián a jeho kamaráti klbkáči. Pokračovanie detskej televíznej relácie Klbko nás zavedie nielen na faru, ale i do záhrady či do lesa. Jednotlivé časti relácie sú inšpirované chválospevom sv. Františka a encyklikou Laudato si (Pochválený buď, Pane) od pápeža Františka.

DVD   – Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia

Kráľovná Harmónia chystá veľkolepú hudobnú slávnosť pre celé Spievankovo. Avšak jeho obyvateľom sa hudba akosi odcudzila, a tak poslala svojich pomocníkov – Husľový a Basový kľúč, aby zistili, prečo v kráľovstve utíchol spev a hudba. Záhadu pomáhajú riešiť aj Spievanka a Zahrajko spolu s deťmi. Snažia sa do kráľovstva vrátiť spev spolu s tancom, a tak zachrániť dušu celého Spievankova.

Jedinečné hudobné DVD Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia je pre deti plné nových chytľavých pesničiek. Nápadité kostýmy aj jednoduchý dej je prispôsobený najmenším divákom, pre ktorých je toto DVD určené. Deti sa napodobňovaním postavičiek naučia nielen spievať a tancovať, ale aj poznávať hudobné nástroje, ktoré sú v tomto príbehu predstavené.

2 DVD – Ježišove príbehy: Narodenie, Život a služba

Táto dvojdielna sada  Ježišove príbehy zachytáva dve významné obdobia v Ježišovom živote. V prvom diele sa deti dozvedia, čo predchádzalo Ježišovmu narodeniu a v druhom o jeho živote a službe pri Galilejskom jazere a dedinách blízko Nazareta. Deti sa môžu dozvedieť, ako si Ježiš vybral svojich učeníkov, ako uzdravoval chorých, ako nasýtil päťtisíc ľudí, a čo učil o Božom kráľovstve.

DVD – Matka Tereza

Tento animovaný film pre celú rodinu je venovaný životu a hrdinstvu ženy, ktorá vďaka láske k Bohu bola inšpirovaná konať dobro. Žena, ktorú poznáme ako Matku Terezu z Kalkaty, sa volala Agnese Gonxha Bojaxhiu. V ďalekej Kalkate sa stáva najžiarivejšou šíriteľkou Ježišovej lásky k blížnemu. Chorí a chudobní mali u nej vždy otvorené dvere. V roku 1979 jej bola udelená Nobelova cena mieru. Matka Tereza zomrela v roku 1997 tak, ako žila – obklopená deťmi a chudobnými.

Viac kresťanských DVD nájdete na Zachej.sk.

 

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno