Niet srdca, čo tuší… tú veľkosť malého Chleba… (K sviatku Božieho tela a krvi)

0
896

Sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi – po latinsky Corpus Christi, u nás známy ako sviatok Božieho tela –  je oslavou daru Eucharistie. Pripomína nám, že Ježiš s nami zostáva pod spôsobom chleba a vína – jeho telo, krv, duša i božstvo.

Boh vymyslel spôsob, ako spojiť naše hriešne srdce s Jeho svätým. Sám sa stáva jednoduchým kúskom Chleba, každodenným, tým najobyčajnejším pokrmom. Túži nasýtiť moju aj tvoju dušu a premieňať moje hriešne srdce na obraz svojho svätého, najpokornejšieho, najnežnejšieho a najmilujúcejšieho Srdca.

Poďte s nami sláviť tento sviatok u vás doma!

  • Lúče vychádzajúce z Eucharistie – do stredu papiera nanesieme väčšie množstvo tekutej farby a postupne štetcom maľujeme čiary smerom k okrajom. Môžeme začať žltou farbou a postupne pridať oranžovú a červenú. Nakoniec nalepíme vystrihnutý kruh s nápisom – Toto je Ježiš  – ktorý symbolizuje Eucharistiu.  zdroj

 

  • Staršie deti si môžu vyrobiť knižku na adoráciu, do ktorej si môžu vlepiť / vpísať modlitby, ktoré sa modlia počas adorácie. Tu je pár modlitieb pre inšpiráciu:

Download the PDF file .

Na niektorú zo stránok si  môžu napísať aj mená ľudí, ktorých chcú počas adorácie odovzdať Ježišovi, svoje chvály, vďaky, nakresliť obrázok… Povzbuďme deti, aby si napísali svoje vlastné osobné modlitby.

S menšími deťmi sa môžeme potichu niektorú z týchto modlitieb pomodliť na adorácii alebo v rámci modlitby pred/po svätom prijímaní.

 

  • Monštrancia– deti priťahujú krásne a vznešené veci. Dajme im priestor vyzdobiť si monštranciu, ktorá bude ukrývať vzkrieseného Krista. Môžeme si ju vytlačiť tu, alebo ak nemáme tlačiareň, prekresliť na čistý papier a nechať deti dotvoriť podľa vlastného vkusu. Ak máte doma v zásobe trblietky, flitre, metalické fixky alebo lesklé lepiace pásky, určite sa pri výzdobe monštrancie zídu – veď taký vzácny hosť si zaslúži to najlepšie a najkrajšie.

  • Rozprávajme sa s deťmi o Eucharistii, o tajomstve Božej lásky, o tom, že Ježiša môžeme prijímať do svojho srdca, že Ním sa živíme, že Cirkev – a teda aj my – sme Ježišovým telom, že pri svätej omši zažívame kúsok neba, nebeskú hostinu…  takto môžeme už od mala roznecovať v deťoch túžbu po živom vzťahu s Ježišom.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno