Kto pre Vás tvorí zastolom.sk a prečo potrebujeme Vašu podporu

0
535

Milí naši čitatelia,

dovoľte mi pár osobných riadkov. Chcela by som Vám v nich priblížiť zákulisie tvorby zastolom.sk a vysvetliť, prečo potrebujeme Vašu podporu. Tento rok máme po prvýkrát možnosť prijímať 2% z daní. Prevádzke nášho/Vášho portálu by veľmi pomohlo, keby sa nám podarilo vyzbierať zmysluplnú sumu.

Ale pekne po poriadku – kto a ako pre Vás zastolom.sk tvorí? V redakcii sme štyri manželky a mamy so srdcom strateným pre rodiny na Slovensku. Len prevádzka portálu vyžaduje mesačne okolo 65 hodín práce. Tieto hodiny si delíme my štyri.

MikolasikovciMoje meno je Andrea Mikolášiková. Som šéfredaktorka a niečo ako projektová manažérka. Mojou úlohou je vymýšľať témy, ktoré budeme na portáli riešiť, oslovovať a komunikovať s autormi, posúvať web ďalej. Minulý rok sa nám napr. podarilo popri prevádzke webu zorganizovať dva semináre o výchove, tento rok plánujeme v spolupráci s redemptoristickým vydavateľstvom Slovo medzi nami publikovať preklad veľmi hodnotnej knihy amerického autora Jamesa Stensona Kompas a pred Vianocami by sme Vám radi ponúkli výnimočný darček slúžiaci na slávenie liturgického roka v rodine. Práca na zastolom.sk je pre mňa spôsobom ako sa deliť o naše vlastné hľadanie ako žiť náš rodinný život ponorený v Kristovi. Na portáli pracujem popri 5 ročnom Adamkovi 2 ročnej Dobromilke.

SolarovciJanka Solárová je naša jazyková editorka. Vďaka nej Vám v našich článkoch „nekolú“ oči žiadne tvrdky a iné preklepy. Janka je zároveň našou skvelou redaktorkou. Každý mesiac pre Vás pripravuje minimálne jeden autorský text. Na portáli pracuje, kým je jej dcérka Klárka v škole.

 

1401512_10201726285830793_352809217_oDianka Hricová je výkonnou manažérkou zastolom.sk. Vybavuje komunikáciu s autormi a čitateľmi, má na starosti účtovníctvo, pripravuje tie krásne grafické citáty, ktoré môžete nájsť na našej Facebook page dvakrát do týždňa a vôbec sa šikovne zhostí akejkoľvek úlohy, ktorú dostane. Dianka je tiež zároveň našou redaktorkou. Rozvíja témy duchovné sprevádzanie detí či sväté ženy. Dianka je mamičkou trojmesačného Miška.

 

 

_A7A9790Andrejka Žiaková začínala v tíme ako výkonná manažérka. Potom, čo do jej rodiny pred rokom pribudli k 6 ročnej Terezke a 4 ročnému Ondríkovi dvojičky Mária a Barborka, ponechala si len nahadzovanie člákov na web.

Okrem mňa ako šéfredaktorky pracujúcej bez nároku na odmenu, odmeňujeme ostatné dámy z redakcie pomerne skromnou hodinovou mzdou, ktorá v súčte vychádza okolo 170 eur mesačne. Zároveň odmeňujeme autorov väčšiny článkov skromnou sumou 20 eur. Sme veľmi vďační za akýkoľvek článok, ktorým nás jeho autor podporí bez nároku na odmenu, no stále platíme za články okolo 180 eur mesačne. K tomu treba prirátať výdavky za vedenie účtovníctva či príležitostné grafické práce. Prevádzka portálu tak dosiahne okolo 400-500 eur mesačne. Táto suma by bola ešte vyššia bez dobrovoľníckej práce našich prekladateľov a administrátora webu.

Prevádzku portálu zastrešujeme vďaka desiatim stálym a asi dvadsiatke ďalších príležitostných podporovateľov. Na to, aby sme sa mohli ďalej profesionalizovať, potrebujeme zvýšiť naše príjmy. Potrebujeme sa zlepšiť v technickej obsluhe portálu, rýchlejšie odstraňovať vzniknuté problémy. Radi by sme rozbehli online poradňu.

Tento rok máme po prvýkrát možnosť prijímať 2% z dane. Chceme Vás povzbudiť, aby ste zvážili podporu nášho/Vášho portálu zastolom.sk touto formou. Váš príspevok nám pomôže pri sprevádzaní rodín na ceste viery. Potrebné údaje sú dostupné cez tento odkaz, predvypísané vyhlásenie pre zamestnancov je dostupné na stiahnutie tu: 2pct_zastolom.sk_Vyhlasenie2015_zamestnanci.

V prípade, že ste sa už tento rok rozhodli pre iného príjemcu Vaších 2%, radi by sme Vás povzbudili zvážiť jednorazový príspevok alebo nastavenie trvalého príkazu na podporu zastolom.sk. Každých 5 eur nám pomôže! Vás príspevok môžete poslať na č.ú.: SK91 0900 0000 0050 5539 9066.

S dôverou sa spoliehame na podporu Vás, našich stálych čitateľov. Staňte sa účastnými na napĺňaní našej vízie – pomáhať rodinám rásť v harmónii a jednote v Kristovi.

S vďakou,

Andrea Mikolášiková, šéfredaktorka

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno