Hľadajúca mama: Balkón a džez alebo Dobré nápady z karantény

0
465

Keď mi moja sestra dávala tri rozložiteľné stoličky, mala som pre nich v hlave iný plán.

Jedna z možností bola dať ich ku svokrovcom na chalupu pre prípad našich letných opekačiek, druhá dať ich na našu rozostavanú stavbu pre rôzne potreby. Keď som sa jej pýtala, kde ich mala ona – „Zuzi, veď na balkóne, sú stvorené na ranné kávičkovanie.“ Bavili sme sa ďalej, došli sme k tomu, že náš balkón na takýto luxus nie je vôbec stavaný, pri toľkých deťoch úplne dennodenne zaprataný sušením bielizne…, ale nedala sa. „Zuzi, daj si ich tam, priznaj balkónu jeho relaxačný účel”. Holt, je to architektka, odborný slovník nezaprela.

Cestou domov v aute som to začala pripúšťať. Doma sa tomu všetci zasmiali, ale ráno už stoličky stáli pripravené na svojom novom mieste. Zhodou okolností sme hlavne vďaka karanténe posadili s deťmi na balkóne dosť kvetov, a tak sa z nášho balkóna stal zrazu úplne iný priestor. So smiechom som manželovi hovorila, že si tam dávam rannú kávu po jedenástich rokoch bývania!

No a odvtedy ten balkón milujem. Je to môj kútik, kde relaxujem, tvorím, dojčím, opaľujem sa, snívam. A keďže sú tam stoličky tri a moje deti sú mimoriadne ukecané, často sa ku mne pridá nejaký spoločník a ešte nám ostáva tá tretia ako príručný stolík. A tak už vzniklo veľa príjemných rozhovorov.

Druhý výborný nápad priniesol najstarší syn. Náš najmladší miluje počúvať detské pesničky stále dookola a staršie deti skonštatovali, že ešte chvíľu to budú počúvať, dostanú koronu práve z toho. „Mami, pusťme si džez.” U nás doma? V tom chaose a kriku? Takúto hudbu počúvam rada, ale keď som sama doma alebo v aute. Proste sa mi to nikdy nezdalo ako vhodná hudba pre celé vekové spektrum, ktoré máme doma. Mýlila som sa.

Bol to ten najlepší nápad. Počúvame to celé doobedie, počas ich učenia sa a až teraz som zistila, ako veľa dobrá hudba robí. Upokojuje, harmonizuje, inšpiruje. Zrazu je aj tých hádok nejak menej a pár dobrých spoločných nápadov tiež pribudlo.

Asi nikto neostane po tejto karanténe rovnaký. Budeme všetci o niečo bohatší.

Dnes už viem, že ja o balkón a džez určite.

 

Fotografia: pixabay

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno