Bratislavské Hanusove Dni 2019

0
252

8. ročník festivalu Bratislavské Hanusove Dni sa uskutoční 26. apríla až 3. mája 2019 v divadle Malá scéna STU, v Bratislave. Mestský kultúrno-akademický festival, tento rok s podtitulom Koho nasledujem(e)? opäť prinesie do Bratislavy svetoznámych rečníkov, diskusie, prednášky a multižánrové podujatia na priesečníku kresťanstva a súčasnej spoločnosti.

Počas 8. festivalových dní budeme hľadať odpovede na otázky: Ako zápasíme o našu vlastnú dušu? Komu v našom živote veríme? Na čo sa spoliehame? Čo je v našom živote, osobnom i spoločenskom, to najdôležitejšie? Jednoducho, koho nasledujem(e)? Podľa riaditeľa festivalu Juraja Šústa cieľom BHD 2019 je “konfrontovať mnohých falošných bohov (úspech, ego, verejná mienka, technologický pokrok… so skutočným Bohom.”

Ako hlavní rečníci na festivale vystúpia: americký intelektuál a novinár, autor svetoznámej knihy Benediktova voľba Rod Dreher, oxfordský filozof a jeden z najrešpektovanejších konzervatívnych filozofov súčasnosti profesor John Finnis, zakladateľka a prezidentska iniciatívy Culture of Life Africa, autorka knihy Target Africa – Ideological Neocolonialism in the Twenty-First Century Obianuju Ekeocha a jeden z najznámejších poľských konzervatívnych intelektuálov, zakladateľ a šéfredaktor časopisu Teologia Politiczna Dariusz Karlowicz. Z domácich rečníkov vystúpi na festivale bratislavsko-trnavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

Na festivale budeme riešiť témy ako nasledovanie Krista v dnešnej dobe, stav slovenskej Cirkvi, Benediktovu voľbu, poslanie katolíckeho intelektuála, krízu európskej demokracie, vzory na sociálnych sieťach, vzťah moderného umenia k posvätnu, ideologickú neokolonizáciu Afriky, obnovu vojnou zničenej Sýrie, a ďalšie témy kultúrneho, spoločenského a náboženského života.

Festival tiež návštevníkom ponúkne aj tematickú výstavu ilustrácii akademického maliara Miroslava Cipára k novému vydaniu Fausta od Spolku sv. Vojtecha z roku 2018 a koncert speváčky Skyva, ktorá predstaví svoj debutový album Zrkadlo.

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 16 rokov sa o to usiluje systematickou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach verejného života.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno