Ako si doma vytvoriť modlitebný kútik (VIDEO)

1
1151

V súčasnosti, keď trávime doma celé dni, sme pozvaní aj k hlbšiemu prežívaniu viery s našimi deťmi. Pomôckou k modlitbe s deťmi nám môže byť inšpirácia z programu Katechéz Dobrého pastiera – modlitebný kútik. 

Modlitebný kútik je jeden zo spôsobov, ako podporiť modlitbu detí. Je to vytvorenie vhodného prostredia, špecifického miesta, kde sa deti môžu stíšiť a stretnúť s Bohom.

Medzi modlitbou dieťaťa a modlitbou dospelého je veľký rozdiel. Deti nás vedú k užívaniu si Boha spôsobom, ktorý nám dospelým môže bežne unikať. Ak je deťom v modlitbe ponechaná sloboda, ich jednoduché slová razia priamo z hĺbky srdca. Deti nám pomáhajú pochopiť širší a bohatší rozmer modlitby, veď modlitba je počúvaním Boha a našou odpoveďou je vďaka za všetko, čo nám Boh dáva. V modlitbe dospelých sa vyskytujú mnohé prosby, kým spontánna modlitba malého dieťaťa je chvála a vďaka. Deti väčšinou používajú len pár slov a často nás prekvapia i dlhými chvíľami ticha. U tých najmenších môžeme vidieť modlitbu bez slov, jednoduchú pozornosť venovanú náboženským predmetom, spočinutie v radosti, hmkanie liturgickej melódie či zaujatosť pri rozhovoroch o Bohu. 

Vhodné prostredie, kde deti nie sú vyrušované, ich pozýva k naplneniu hlbokej potreby stretnúť sa s Bohom – Láskou.

V tomto čase si môžeme modlitebný kútik vytvoriť aj doma. Spolu s deťmi v ňom môžeme chváliť Boha a v tichu počúvať Jeho hlas. 

Viac o tom, ako môže modlitebný kútik vyzerať, sa dozviete vo videu, ktoré pre nás natočila Lucka Mešková zo Zálesia.

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno