5 kníh, ktoré potešia každú ženu

2
610

Vianoce okrem radosti z toho, že Ten, ktorý je Láskou, sa stáva pre nás všetkým, prinášajú aj príznačný stres z toho, čím obdarovať našich najdrahších. Aby sme vám toto rozhodovanie uľahčili, v najbližších týždňoch Vám prinesieme sériu štyroch predvianočných článkov s tipmi na kúpu kníh. Pilotná časť sa zameriava na top darčeky pre ženy.

Pre ženy, ktoré chcú byť milované

Ak hľadáte niečo výnimočné, nežné a zároveň krásne, siahnite po plnofarebnej knihe Milovanej princeznej od Sheri Rose Shepherd. Máloktorá kniha je univerzálna a možno ju podarovať žene akéhokoľvek veku. Listy Milovanej princeznej potešia každé ženské srdce a týmto darčekom určite nešliapnete vedľa. Poviete ním viac ako len to, že žena je Bohom milovaná práve taká, aká je.

 Pre ženy, ktoré chcú zatiahnuť na hlbinu

Jo Croissant a jej skvelá kniha Kňazstvo ženy, kňazstvo srdca si nájde svoje miesto u tých žien, ktoré chcú objavovať svoju krásu, jedinečnosť a tajomstvá ženskej duše na biblických princípoch. V neposlednom rade pomôže aj efektívne porozumieť sebe samej a vydať sa na odvážnu cestu nielen prijímania, ale najmä dávania. Je to pozvánka plnšie žiť spiritualitu ženy. Táto kniha je nadčasová a možno ju opätovne čítať s odstupom času. Má potenciál vždy aktuálne prehovárať k srdcu ženy.

Pre ženy, ktoré chcú vniesť poriadok do svojho života

Ktorá mama by to nepoznala: práca, deti a ich výchova, starostlivosť o najbližších, vytváranie hrejivého pocitu domova, napĺňanie rôznych rolí: matky, manželky, priateľky, zamestnankyne… A toto všetko má zvládnuť jedna krehká bytosť. Občas sa zdá, že na plecia ženy bolo toho naloženého až príliš. Je vôbec nejaká cesta z tohto kolotoča von? Jill Savageová vo svojej knihe Dosť bolo dokonalých mám podáva pomocnú ruku každej matke, ktorá sa cíti byť chytená do pasce (ne)primeraných očakávaní. Od okolia, i od seba samej.

Pre ženy, ktoré si chcú pri čítaní oddýchnuť

Čítanie je radosť a niekedy aj relax. Presne do tejto kategórie spadá osviežujúca kniha temperamentnej Rosy Pich Ako byť šťastná s 1,2,3… deťmi. Autorka otvára dvere svojho domu, v ktorom žije ona, jej manžel a ich 18 detí. Toto nazretie do ich kuchyne (i spálne) je akoby 30 dúškov výdatného nápoja, ktoré upokoja, prekvapia, inšpirujú a rozosmejú. Príjemné oddychové čítanie. Veď aj to treba a mama 18 detí vie o tom svoje.

Pre ženy, ktoré chcú bojovať v modlitbe

Najlepšie knihy sú tie, v ktorých autor opisuje to, čo má zažité na vlastnej koži. Stormie Omartian vo svojom bestselleri Moc manželkiných modlitieb ponúka návod, ako začať účinný boj na modlitebnom poli, ako v ňom pokračovať a ako si ho udržať. Modliť sa za svojho manžela je totiž úloha, ktorá je nezastupiteľná pre každú manželku. Byť jedným telom so svojím mužom môže znamenať aj podoprieť ho tam, kde už on nevládze. Modlitba manželky má potenciál otvárať zatvorené a umožniť, aby sa Božia vízia stala skutočnosťou. Objavte, aký sen sníva Boh o vašom manželovi!

 

Titulná fotografia: wavebreakmedia / shutterstock.com

Zdroj fotografie: www.pixabay.com

2 komentárov

Comments are closed.