5 kníh ako stvorených pre všetkých manželov

0
1698

Romantika ako vyšitá – chlapec sa bezhlavo zaľúbi do dievčaťa. Dievča sa bezhlavo zaľúbi do chlapca. Ich vzťahu však stojí v ceste množstvo prekážok. Takmer sa zdá, že im „nie je súdené“ byť spolu. Keď už sa pohnú jeden – dva kroky vpred, v ústrety krásnemu vzťahu, znova im ktosi/čosi hodí pod nohy polená, a ich cesta sa opäť rozdelí. Po dlhom boji, zákerných intrigách a pascách (v prípade celovečerných filmov je to zhruba 90 minút), sa konečne stretnú. Nasledujú dlhé zamilované pohľady. Objatia a bozky.

Tlieskame. Znova si naberieme zmrzlinu a v pozadí počujeme svadobné zvony. Bim-Bom. Bim-Bom.

A žili šťastne, až kým nepomreli. Šťastný koniec.

Ale naozaj?

Tak sa príbeh zvyčajne končí. Princ nájde Popolušku, ktorej črievička padne ako uliata. Snehulienku zachránia pred kliatbou macochy a spolu s krásnym princom odcvála do západu slnka.

Lenže čo bolo potom – po svadbe? Po tom známom šťastnom konci, ktorý je vlastne len začiatkom?

Málokedy si uvedomujeme, že skutočný príbeh a ozajstný život sa začína práve vtedy.

Manželstvo je krásne. Otvára dvere do dobrodružstva, o ktorom ste predtým ani len nesnívali. No zároveň je to výzva. Záhrada, o ktorú sa treba denno-denne s úctou a láskou starať.

Prinášame vám knihy o manželstve, ktoré vám pomôžu rozpovedať vašu osobnú rozprávku aj za hranicami svadobných zvonov.

5 jazykov lásky (Gary Chapman)

Manželstvo by malo byť založené na láske, alebo nie? No občas, zdá sa, ako by ste vy a váš manžel hovorili dvoma rôznymi jazykmi. Gary Chapman vedie páry k identifikácii, porozumeniu a používaniu základných Piatich jazykov lásky, ktorými sú slová uistenia, pozornosť, prijímanie darov, skutky služby, fyzický dotyk.

Vy a váš manžel objavíte svoje jedinečné jazyky lásky a naučíte sa praktické kroky vo vzájomnej skutočnej láske.

 

 

 

Ničitelia lásky (Willard F. Harley, Jr.)

Správanie sa manželov voči sebe má obrovský vplyv na vývoj a následný úspech či neúspech manželstva. V tomto aktuálnom a prepracovanom diele Ničitelia lásky autor Willard F. Harley Jr. pomáha manželským párom identifikovať a prekonať najbežnejšie návyky, ktoré ničia pocit lásky, vrátane sebeckých požiadaviek, nahnevaných výbuchov, nepoctivosti, otravných zvykov a bezohľadného správania.

 

 

 

 

Posvätné manželstvo (Gary Thomas)

Všetko, čo sa týka manželstva – všetko – je naplnené prorockým potenciálom a s potenciálom objavovať a odhaľovať Kristov charakter. Rešpekt, s akým pristupujete k svojmu partnerovi, odpustenie, ktoré pokorne hľadáte a nachádzate, extázy, bázeň a číra radosť z milovania, príbeh, ktorý so svojim partnerom vytvárate – v týchto a v mnohých ďalších aspektoch vášho manželstva odkrýva Posvätné manželstvo tajomstvo Božieho ohromného zámeru s našimi vzťahmi. Táto kniha môže veľmi viditeľne zmeniť to, ako sa dívate a ako vidíte svoje manželstvo, a určite zmení aj vás.

 

 

 

Moc manželkiných modlitieb/ Moc manželových modlitieb (Stormie Omartian)

Stormie Omartian na základe vlastnej skúsenosti z 25-ročného manželstva odhaľuje zázračný spôsob, ako disciplinovaná modlitba môže zmierniť zármutok a udržať jednotu v manželstve. Podľa autorky úspech manželstva závisí od spoliehania sa na Božiu moc, ktorá premení vás, vášho manžela a vaše manželstvo.

 

 

 

A nikdy ťa neopustím/ Budem ťa milovať a ctiť (Richard Vašečka)

Rišo Vašečka napísal tieto knihy ako muž, ktorý miluje Ježiša, nechal sa ním viesť, premieňať a tak mohol prijať zodpovednosť manžela a otca. Ovocím je inšpiratívny manželský a rodinný život. Tieto knihy sú „tuhý pokrm“ určený všetkým, ktorí sa rozhodli rásť vo svojom manželstve a prinášaním ovocia naplniť poslanie, ktoré vstupom do manželstva prijali. Vrelo ju odporúčame tým, čo túžia rásť, aj tým, čo hľadajú riešenia pre svoje manželstvo.

 

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár
Prosím zadajte svoje meno